[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آغاز پرداخت تسهیلات کشاورزی به خسارت‌دیدگان سیل، روزنامه شیراز نوین

معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان فارس با اشاره به اختصاص 700 میلیارد ریال کمک بلاعوض و 650 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به خسارت‌دیدگان کشاورزی استان فارس، از آغاز پرداخت این تسهیلات خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جعفر صبوری‌پور افزود: 50 درصد از اعتبارات کمک بلاعوض به استان ارسال شده و کل تسهیلات ارزان قیمت نیز به بانک‌های استان واصل شده است.
وی در ارتباط با شیوه پرداخت تسهیلات گفت: در خواست خسارت دیدگانی که در سامانه سجاد وزارت کشور ثبت‎نام کردند پس از بررسی اولیه و تأیید توسط کمیته تخصصی شهرستان با تائید فرماندار در سامانه ثبت شده، سپس درخواست‌ها در«کار گروه استانی بررسی خسارت» به دبیری سازمان جهاد کشاورزی و ریاست معاون عمرانی استاندار بررسی و در سامانه سجاد ثبت می‌شود. 
به گفته وی میزان غرامت پرداختی در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات بر اساس درصد خسارت و در قالب نرم‌های مصوب هیئت وزیران تعیین می‌شود. 
این مقام مسئول تصریح کرد: تاکنون بیش از 319 میلیارد ریال کمک بلاعوض به تائید کمیته تخصصی شهرستان رسیده و قریب 152 میلیارد ریال پس از تائید کار گروه استانی در سامانه سجاد ثبت شده و آماده پرداخت به خسارت دیدگان است که پس از مبادله موافقت‌نامه و دریافت وجه از خزانه این امر صورت خواهد گرفت.
صبوری‌پور افزود: در بخش تسهیلات ارزان قیمت خسارت‌دیدگان پس از ابلاغ 650 میلیارد ریال، سهم استان، توزیع شهرستانی- بانکی انجام شد تا با تائید خسارت در کمیته‌های تخصصی شهرستان و ثبت در سامانه سجاد، معرفی متقاضیان به سیستم بانکی توسط مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان آغاز شود. 
معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان فارس بیان کرد: تاکنون 3379 بهره‌بردار خسارت دیده با اعتباری بالغ بر280 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت قرض‌الحسنه با سود 4 درصد به سیستم بانکی معرفی شده است.
این مقام مسئول افزود: متقاضیان این تسهیلات بدون در نظر گرفتن بدهی قبلی آن‌ها به سیستم بانکی و با ضمانت زنجیره ای به سیستم بانکی معرفی می‌شوند.
به گفته وی در هفته گذشته تسهیلات 60 نفر از خسارت دیدگان به مبلغ 5600 میلیون ریال در بانک کشاورزی پرداخت شده است.
صبوری‌پورضمن تشکر از عوامل اجرائی به خصوص اداره کل مدیریت بحران استانداری، فرمانداران استان، همکاران مدیریت جهاد‌کشاورزی شهرستان و سیستم بانکی، تأکید کرد: بهره‌برداران خسارت دیده برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده، مراجعه کنند.
سیل فروردین 98 در استان فارس بیش از 3560میلیارد ریال خسارت به اراضی زراعی، باغی، واحدهای دامی ‌و شیلات، تأسیسات و ابنیه، جاده بین باغ‌ها و مزارع و جاده‌های عشایری وارد کرده که از این میزان خسارت 1140 میلیارد ریال خسارت عمومی ‌(عمرانی) و 2420 میلیارد ریال نیز خسارات غیرعمرانی (مشمول کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت) است. 
دولت در راستای حمایت از خسارت‌دیدگان 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت و بیش از 26 هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض به خسارت‌های غیرعمرانی در سطح کشور اختصاص داده و اعتبارات مورد نیاز ترمیم خسارت‌های عمومی‌در دستور کار هیئت محترم وزیران قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی