[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

گفت‌وگو با میثم ایلانلو، بازیکن قمی ‌ارژن شیراز: در همین لیـگ سخـت می‌خواهیـم به پلی‌آف برسیـم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: بعد از بازی، بوق لیدرها را دستش گرفته بود و لیدر تشویق ایسلندی هم‌زمان تماشاگران و بازیکنان شده بود. حین بازی هم بیشتر و متفاوت از دیگران خوشحالی می‌کرد. به سکوهای پشت دروازه اشاره می‌کرد و خوشحالی‌اش را با یک نفر که آنجا نشسته بود قسمت می‌کرد «آرش مرادیان یکی از بهترین دوستان شیرازی من است. من به طرف او شادی می‌کردم». مرادیان که با کارت قرمز عجیبی در بازی قبلی مقابل مقاومت البرز مواجه شده بود، در جشنواره گل ارژن مقابل شهروند ساری حضور نداشت و از روی سکوها بازی را تماشا می‌کرد، اما میثم ایلانلو او را هم رسماً وارد بازی کرده بود!
ایلانلو، یکی از جدیدترین بازیکن‌های ارژن محسوب می‌شود. می‌گوید متولد 15 شهریور 1368 است در شهر قم: «البته پدرم اصالتاً اهل شهر ری است و مادرم آبادانی».
با بازیکن پرانرژی و پرشور ارژن که در با سه گل زده بهترین گل‌زن تیمش در 4 هفته نخست لیگ بوده، گفت‌وگویی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
بازی با شهروند چطور بود؟
من فکر می‌کنم این بازی یکی از سخت‌ترین بازی‌های لیگ بود. گرفتن سه امتیازش خیلی سخت بود و خیلی به این امتیازات نیاز داشتیم. به لطف خدا و تدابیر خوب کادر فنی توانستیم سه امتیاز بازی را بگیریم و از بحرانی که گرفتارش شده بودیم، بیرون بیاییم.
گفتی بازی سختی بود، درحالی‌که حریف در حد نام خودش ظاهر نشد.
نه. مطمئن باشید آنها در هر حالتی قوی هستند. شهروند ساری یکی از تیم‌های باریشه و سابقه‌دار لیگ است و در واقع، این بچه‌های ما بودند که خیلی خوب کار کردند و حریف کاملاً اسیر حربه‌های تاکتیکی ما شده بود. مطمئن باشید از این به بعد هم امتیاز گرفتن در شیراز برای هر تیمی‌ دشوار است. تیم ما تیم خیلی جوانی است و این جوانی هم شمشیر دو لبه است که در این بازی از این طرف برید و توانستیم پیروز شویم. آقای کمالی هم بچه‌ها را خیلی خوب از نظر ذهنی آماده کرده بود و همه آمده بودند که سه امتیاز را بگیریم و دل مردم شیراز را شاد کنیم.
شادی‌های بعد از گل و مخصوصاً شادی بعد از بازی جالبی داشتی.
آرش مرادیان خیلی به من لطف دارد و گفته بودم اگر گل بزنم، به شما تقدیم می‌کنم. گل را که زدم سمتش رفتم. او جزو بهترین دوستان من در شیراز است. در خصوص شادی بعد از گل هم باید بگویم ورزش خیلی می‌تواند نشاط‌آور باشد و می‌تواند جوان‌ها را از خیلی چیزها دور کند. بالاخره من هم سهم کوچکی برای خودم در این شادی قائل بودم و چندتا بوق زدم تا سهمی ‌در عوض شدن حال و هوای تماشاگران داشته باشم.
کلاً با حضورت روحیه خوبی به تیم تزریق کردی.
بله. من شخصیتم این‌طوری است. آدم اکتیوی هستم و سعی می‌کنم همیشه انرژی مثبت داشته باشم. بچه‌ها هم به من لطف دارند و من به این اعتقاد دارم که وقتی پالس مثبت بفرستی، پالس مثبت دریافت می‌کنی و برعکس.
شاید هم علتش این است که 200 میلیون پول از ارژن گرفته‌ای (یک نفر این شایعه دور از واقعیت را مطرح کرده بود و ما هم به شوخی این شایعه را با او مطرح کردیم).
(بلند می‌خندد) قرارداد من با ارژن کاملاً دلی است و اصلاً به خودم اجازه ندادم درباره پول با حمیدآقا صحبت کنم. آنقدر به من لطف دارند که خجالت کشیدم درباره این مسائل با ایشان صحبت کنم. ایشان فقط زنگ زدند، دستور دادند و ما هم خدمت رسیدیم و آمدیم شیراز. می‌توانید آن 200 میلیون رو را در ستون جاست فور فان روزنامه چاپ کنید (خنده).
در چه تیم‌هایی سابقه بازی داری؟
تقریباً در تمام تیم‌های شهر قم بازی کرده‌ام. از ماهان تندیس، ارم کیش، یاسین پیشرو و بعد هم دبیری تبریز، شهید منصوری قرچک و فرش‌آرای مشهد.
یعنی چندسال است در لیگ برتر حضور داری؟
حدود 13 سال. از 17 سالگی.
سال گذشته نتایج خوبی با فرش‌آرا گرفتید.
بله. پارسال قطعاً بهترین نتیجه تاریخ فرش‌آرا رقم خورد. هیچ‌گاه این تیم بالاتر از ششم نیامده بود؛ ولی به لطف حضرت معصومه و امام رضا نتایجی عالی گرفتیم.
چه شد که به شیراز آمدی؟
همان‌طور که گفتم، استاد کمالی خیلی به من لطف دارند. 4-5 سالی بود که تماس می‌گرفتند و خیلی دوست داشتند به شیراز بیایم. خودم هم خیلی دوست داشتم افتخار شاگردی ایشان را داشته باشم؛ چون خیلی تعریفشان را شنیده بودم. این بار که با من تماس گرفتند، نتوانستم نه بگویم و آمدم.
به‌هرحال خوش آمدی.
شما لطف دارید. ما که در هر خیابان این شهر راه می‌رفتیم عشق می‌کنیم. هر جا می‌رویم آثار باستانی می‌بینیم. شیراز شهر عشق است و حال آدم را خوب می‌کند. خیابان‌هایش و اخلاق مردمش حال آدم را خوب می‌کند. از نظر تاریخی که فکر می‌کنم در کنار آتن و روم در دنیا اول است و خلاصه دارم از زندگی در اینجا لذت می‌برم و از مردم شیراز ممنونم.
درباره بازی بعدی در کرمانشاه صحبت کن.
ما به جدول نگاه نمی‌کنیم. از صدر تا ته جدول، فقط می‌رویم برای سه امتیاز. امسال یکی از سخت‌ترین فصل‌های لیگ است. گیتی‌پسند را ببینید که با این‌همه هزینه کجای جدول قرار گرفته. مطمئناً تیم کرمانشاه هم در طول فصل حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ اما ما می‌رویم برای سه امتیاز، چون هفته بعد یک بازی خیلی سخت با گیتی‌پسند داریم. نباید مغرور شویم و باید پیروزی پرگل مقابل شهروند را فراموش کنیم. هدف‌گذاری ما رسیدن به پلی‌آف است و این اصلاً دور از دسترس نیست.
چرا سه هفته اول ناامید کننده نتیجه گرفتید؟
بدشانس بودیم. ضمن اینکه بچه‌ها هم جوان هستند و تیم هم دیر بسته شده و هماهنگ نبودیم. اما در همان بازی اول می‌توانستیم نتیجه بازی با شهروند را به دست بیاوریم. بازیکنان جوان فوق‌العاده‌ای داریم که آینده این شهر هستند. رضا طهماسبی، داوود خسروی، پیمان طالبی یا محمدحسین باصری که یکی از استعدادهای فوتسال شیراز است. هنوز به او بازی نرسیده؛ اما مطمئن باشید آینده درخشانی دارد. ارژن با وجود این بازیکنان تیمی ‌خوب و یکدست برای سال‌های آینده خواهد داشت. مطمئن باشید هیچ مربی لیگ برتری جرأت این را ندارد که این‌همه به بازیکنان جوان میدان بدهد؛ اما آقای کمالی این کار را کرده. ضمن اینکه ما امسال بازیکنان باتجربه خوبی هم داریم. باید از سعید بلباسی اسم ببرم که سابقه ملی هم دارد و پیش از این هم یکی از بهترین بازیکنان لیگ بوده و باعث افتخار و سعادت ماست که داریم از تجارب ایشان استفاده می‌کنیم. ایشان واقعاً الگو و اسوه اخلاق است و شاید بشود گفت که از این نظر، رضا حیدریان دوم فوتسال ماست.
صحبت پایانی.
از تمام مردم شیراز التماس دعا دارم به حق اهل بیت، آقا امام رضا و خانم حضرت معصومه که من از آنجا آمده‌ام، دعا کنند و انرژی مثبت بدهند تا امسال نتایج خوبی بگیریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی