[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نقش تعاونی‌های روستایی کم رنگ است، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مردم به دلیل عدم بازگشت سود سرمایه‌گذاری مناسب از سرمایه‌گذاری در تعاونی‌های روستایی منصرف و به سمت بخش‌های دیگر هدایت شدند. نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نقش تعاونی روستایی در افزایش تولید محصولات کشاورزی، گفت: باید با استفاده از ابزارهای موجود تعاونی‌های روستایی را به سود دهی برسانیم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران در تعاونی‌های روستایی باید این احساس را داشته‌باشند که از سرمایه‌گذاری که انجام داده‌اند سودی نصیب آنها می‌‌شود، تصریح کرد: در زمینه جذب سرمایه‌گذار در تعاونی‌های روستایی و تولیدی متأسفانه دچار مشکل هستیم.
 این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعاونی‌های روستایی در کشور ما به جایگاه اصلی خود دست پیدا نکرده‌اند در حالی که کشورهای مختلف با گرد هم جمع کردن سرمایه‌های خرد باعث رونق تولید و بخش اقتصادی خود می‌شوند، ادامه داد: به عملکرد سازمان تعاون روستایی از ابتدا تا کنون نقد وارد است و می‌توانستیم شاهد عملکرد بهتری باشیم. باید با همکاری بانک‌ها اقداماتی صورت بگیرد تا تعاونی‌های روستایی به جایگاه اصلی خود دست پیدا کنند. وی با تأکید بر اینکه در ابتدای شکل‌گیری تعاونی‌های روستایی نقش قابل توجهی در تولید محصولات کشاورزی داشتند اما بعد از گذشت چند سال عملکرد آنها تضعیف شد، عنوان کرد: مردم به دلیل عدم بازگشت سود سرمایه‌گذاری مناسب از سرمایه‌گذاری در تعاونی‌های روستایی منصرف و به سمت بخش‌های دیگر هدایت شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی