[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تضمین‌ ایران به عبدالمهدی برای امنیت عبور نفتکش‌ها از خلیج فارس، روزنامه شیراز نوین

وزیر نفت عراق با اشاره به اهمیت تنگه هرمز گفت: ایران تضمین‌هایی برای عبور نفتکش‌ها از خلیج فارس و تنگه هرمز به عبدالمهدی داده است. به گزارش ایسنا، وزارت نفت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که ثامر عباس الغضبان، وزیر نفت این کشور گفته است: حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران تضمین‌هایی به هیئت عراقی به ریاست عادل‌عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور در رابطه با امنیت عبور نفتکش‌ها از خلیج(فارس)، تنگه هرمز و خلیج عمان داده است.
وی که همراه عبدالمهدی به تهران سفر کرده بود، گفت: ما شاهد توافق نظر ایران و عراق در رابطه با ضرورت تضمین امنیت عبور نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری از خلیج (فارس) و تنگه هرمز و احترام گذاشتن به قوانین بین‌المللی بودیم که این مسئله کشتیرانی تمام کشورها و خصوصاً کشورهای منطقه را تضمین می‌کند.
الغضبان با تأکید بر اهمیت تنگه هرمز و عبور روزانه 18 میلیون بشکه نفت از آن، گفت: همه طرف‌ها خواهان عدم تنش و بحرانی نشدن اوضاع و روی آوردن به گفت وگوهای سازنده هستند و عراق در این راه نقش ایفا می‌کند.
به گزارش ایسنا، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اخیراً در راس هیئتی بلند پایه به تهران سفر کرد و با مقامات عالی‌رتبه کشورمان از جمله حسن روحانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی