[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بازتعریفی درحوزه قضاوت ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در یازدهمین دیدار مردمی‌خود ضمن پاسخگویی به درخواست‌های مردمی ‌به استماع مشکلات و بررسی پرونده‌های قضایی 60نفر از مراجعین پرداخت و همچنین با حضور در مسجد رسول اعظم (ص) به برررسی مشکلات حقوقی و قضایی مردم‌، مشکلات محله فضیلت را بررسی کرد.  
به گزارش روابط عمومی‌دادگستری استان فارس حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی به همراه معاونان قضایی، رئیس شوراهای حل اختلاف استان و معاون منابع انسانی در یازدهمین دیدار مردمی‌ سه‌شنبه  این هفته درخواست‌های 60نفر از مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی که پیش از  این درخواست‌ها، مدارک و مستندات خود را به حوزه ریاست دادگستری ارائه کرده بودند؛ بررسی و در راستای ارشاد و رفع مشکلات آنان دستوراتی برابر قانون صادر کردند.
گفتنی است علاوه بر دیدارهای مردمی‌که به صورت هفتگی در دادگستری استان فارس برگزار می‌شود، دیدار مردمی‌دیگری  به صورت ویژه  در مسجد رسول اعظم (ص) شیراز با حضور تمامی‌معاونان دادگستری استان، اعضای شورای قضایی و سرپرستان مجتمع‌های قضایی و مدیران و مسئولان دستگاه‌های وابسته به قوه قضائیه در استان فارس در راستای رسیدگی به درخواست‌های مراجعین برگزار شد.
رئیس کل  دادگستری فارس دادستان عمومی ‌و انقلاب شیراز‌، اعضای شورای قضایی‌، سرپرستان مجتمع‌های قضایی شیراز در ملاقات چهره به چهره با جمعی از نمازگزاران در مسجد رسول اعظم(ص)  خیابان فضیلت شیراز مشكلات حقوقی و قضایی بیش از 50 نفر از نمازگزاران را بررسی كردند. در حاشیه  این دیدار مردمی ‌نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با تأکید بر فرمایشات ریاست قوه قضائیه حضرت آیت اله رئیسی نسبت به رسیدگی به حال محرومان و مستضعفان و تکریم و احترام ارباب رجوع از ملاقات مردمی‌ به صورت ویژه در مساجد و اماکن مقدس و عمومی‌شیراز و نیز در سایر حوزه‌های قضایی استان خبر داد.  
حجت الاسلام والمسلمین موسوی به برنامه‌های ملاقات‌های عمومی‌ و دیدارهای چهره به چهره هفتگی و مداوم مسئولان قضایی در مركز استان و حوزه‌های قضایی اشاره كرد و افزود: تلاش كرده‌ایم تا در خدمت‌رسانی قضایی به همه اقشار مردم و تكریم مراجعان مانعی  ایجاد نشود لذا برنامه‌های دیدارهای عمومی‌ در طول هفته برقرار است.
وی تأكید كرد: همه ما به عنوان خدمتگزاران مردم مكلف به پیگیری مشكلات مردم می‌باشیم؛ لذا در همین راستا تلاش كرده‌ایم تا با حضور در مساجد و مكان‌های عمومی‌ زمینه دسترسی مردم به مقامات مسئول قضایی در استان را تسهیل نماییم.
رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به  این که  رسیدگی به مشكلات مردم همواره در دستور كار مجموعه قضایی فارس قرار دارد، افزود: هدف ما  این است كه در عمل ثابت نماییم در هر مقام و مسندی وظیفه رسیدگی به درخواست‌های مردم در چارچوب قانون را برعهده داریم. حجت الاسلام والمسلمین موسوی برنامه‌های دیدار مردمی‌مسئولان قضایی را در راستای تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی مراجعان خواند و خاطر نشان کرد: طی دستورالعمل ویژه‌ای همه رؤسای حوزه‌های قضایی و دادستان‌های عمومی ‌و انقلاب در سراسر استان مقید به اجر ای منظم دیدارهای مردمی ‌شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی