[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

ورود دولت به صندوق‌های ریسک‌پذیر، خطر ایجاد رانت را به‌دنبال دارد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با اشاره به انعقاد قرارداد سه جانبه‌ای در خصوص صندوق‌های ریسک‌پذیر و سرمایه‌گذاری بخش دولتی در استارتاپ‌ها، گفت: ورود دولت به موضوع صندوق‌های ریسک‌پذیر و سرمایه‌گذاری در این زمینه مناسب نیست، زیرا حضور دولت در  این بخش می‌تواند موجب  ایجاد فساد، رانت و به خطر افتادن فعالیت استارتاپ‌های کوچک باشد‌.
به گزارش  ایسنا منطقه فارس، یلدا راهدار چهارشنبه دوم مرداد در جلسه کمیسیون فناوری، اطلاعات، و ارتباطات و اقتصاد رسانه که با حضور اعضای آن در  این اتاق برگزار شد، بیان کرد: رمز ارز به شدت دنیای سرمایه گذاری را به خود مشغول کرده و از یک سو  این رمز ارزها، مراودات مالی را روان‌تر کرده، اما از سویی دیگر هزینه سرسام آور استخراج آنها به دل‌ مشغولی بزرگی بر ای دوستداران  این نوع ابزار مالی بدل شده است. 
وی افزود: از آنجا که رقابت در استخراج رمز ارزها شدت یافته است،  این روند عمدتاً مردم را تشویق می‌کند تا از ر ایانه‌های سریع‌تر و میزان مصرف برق بیشتری استفاده کنند تا سرعت بیشتری در حل الگوریتم‌های استخراج رمز ارز بهره ببرند.  عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: در نتیجه به گفته مسئولان وزارت نیرو با یک افزایش افسارگریخته در مصرف برق استخراج رمز ارزها مواجه هستیم که در استان فارس نیز اتفاقات بزرگی در  این زمینه در حال انجام است که نمی‌توان سرمایه گذاری زیادی که در این زمینه در استان شده را نادیده گرفت‌.
راهدار با بیان  اینکه تأمین انرژی یکی از چالش‌های استخراج رمز ارزه(ماینینگ) است، اضافه کرد: بانک مرکزی اعتقاد دارد استخراج رمز ارز (ماینینگ)‌، یک صنعت است که حجم بزرگ سرمایه‌گذاری در  این حوزه درکشور انجام شده که باید حمایت شود‌. وی گفت: دولت می‌تواند با مشارکت در بحث صندوق‌های خطرپذیر، سازو کاری  ایجاد کند که پشتوانه‌ای برای فعالیت فعالان اقتصادی در بخش اقتصاد دیجیتال فراهم شود‌.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با اشاره به نوسانات ارزی در بخش اقتصاد، گفت: شر ایط آی سی تی استان ضرورت پررنگ شدن نقش اتاق در تصمیم‌سازی‌ها و تعامل بیشتر با حاکمیت را دو چندان کرده است‌. 
راهدار با بیان  اینکه ارز دیجیتال و رمز ارزها موضوع به روز فعالان  این بخش است، گفت: انتظار است کارشناسان، فعالان و دست اندرکاران در حوزه اقتصاد دیجیتال تحلیل‌های علمی‌دقیقی در این زمینه ارائه دهند و جواب مختلف موضوع را بررسی و تبیین کنند‌.  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس نیز گفت: امسال نمایشگاه الکامپ با کیفیت خوبی در تهران برگزار شد و شاهد حضور خوب استارتاپ‌ها و فعالان بخش خصوصی در حوز‌ه‌های آی تی و آی سی تی بودیم.
مهرداد سهرابی افزود: نمایشگاه الکامپ استان فارس نیز نیمه دوم آذر امسال برگزار خواهد شد که تلاش می‌کنیم در بعد کیفیت و کمیت متناسب و در خور شأن این استان باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی