[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

توسعه محتوایی پیوست توسعه زیرساخت‌ها باشد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: جلسه هیئت‌های ورزشی و مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی با حضور دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌استاندار فارس، معاونان استانداری، حیدرعلی کامیاب مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس، سید اسلام موسوی معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش، محسن سالاری معاون توسعه ورزش فارس، فریبا خالدی معاون امور ورزش بانوان، رؤسا و نواب رئیس هیئت‌های ورزشی و جمعی از ورزشکاران و اصحاب رسانه، ساعت ۱۷روز سه شنبه اول مرداد ماه در محل سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد.
کامیاب: با تمام مشکلات و تنگناها، توانستیم فارس را در جمع سه استان برتر کشور قرار دهیم
نخستین سخنران این مراسم، حیدرعلی کامیاب بود. مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان فارس گفت: با همه تنگناها و مشکلات موجود توانست‌هایم جایگاه ورزش فارس را در سطح سه استان برتر کشور حفظ کنیم. وی با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته با همه تنگناها و مشکلات موجود توانسته‌ایم جایگاه ورزش فارس را در سطح سه استان برتر کشور حفظ کنیم، در ادامه اظهار داشت: علاوه بر اینکه در حوزه زیرساخت‌ها توفیقات بسیار خوبی به دست آورده‌ایم، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش هم بوده‌ایم. وی افزود: حذف شهرستان‌های استان فارس از لیست شهرهای کم‌تحرک کشور، توسعه ورزش بانوان، گسترش ورزش همگانی برای ارتقای سطح سلامت، بخش جوانان، توسعه ورزش قهرمانی و کسب مدال در رقابت‌های برون مرزی از جمله دستاوردهای ما در طول این سال‌ها به شمار می‌رود. وی خاطرنشان کرد: تلاش تمامی ‌افراد فعال در عرصه ورزش فارس باعث شده بنده به عنوان مدیرکل برتر شناخته شوم و مورد تجلیل و تقدیر قرار بگیرم. این مدیر ورزشی با اشاره به اینکه در حوزه ورزش حرفه‌ای با مشکلاتی مواجه هستیم، اضافه کرد: در حوزه ورزش‌های حرفه‌ای از نظر منابع انسانی مشکلی نداریم و از ورزشکاران، مربیان و افراد متخصصی در این بخش بهره می‌بریم؛ اما برای توسعه ورزش قهرمانی از نظر مالی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم. امیدواریم با حمایت‌های مسئولان محترم استانداری، بتوانیم به توسعه ورزش فارس در این بخش هم کمک کنیم. 
سالاری: تفکر برنامه‌مدار بر ورزش فارس حاکم است
پس از او، محسن سالاری معاون امور توسعه و پشتیبانی اداره کل با بیان این نکته که تفکری برنامه‌مدار بر ورزش استان حاکم است و انتظار داریم در سال 1404 در همه رویکردهای همگانی و فرهنگی سرآمد کشور باشیم، به بیان اهداف این اداره و افتخارات ورزشکاران فارس در سال گذشته و 4 ماه نخست امسال پرداخت. وی افزایش سهم ورزش در ارتقای هویت، عزت و اقتدار ملی، افزایش ارتقای سلامت مردم، افزایش سهم ورزش در بهبود ارتقای فرهنگ جامعه و افزایش سهم ورزش در رونق اقتصادی استان را از اهداف کلان اداره کل ورزش و جوانان فارس اعلام کرد و سپس به مقایسه عملکرد ورزشکاران فارسی در سال گذشته با سالیان قبل پرداخت و به پیشرفت چشمگیری که حاصل شده، اشاره کرد.
پس از صحبت‌های سالاری، شش تن از رؤسا و نواب رئیس هیئت‌های ورزشی به بیان مسائل و مشکلاتشان پرداختند و از استاندار فارس خواستند به آنها در زمینه‌های مختلف کمک کند. این شش تن عبارت بودند از فریدون رئیسی رئیس هیئت بسکتبال، سمانه باقری نایب‌رئیس هیئت کاراته، کاظم چابک رئیس هیئت تنیس، معصومه پرونده نایب‌رئیس هیئت ژیمناستیک و سیروس پاک‌فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی و سید کمال پاک‌فطرت سرپرست هیئت ژیمناستیک که هر یک به مدت 5 دقیقه سخنرانی کردند. پس از آنها هم سه تن دیگر از فعالان حوزه ورزش به بیان مشکلات خود پرداختند.
رحیمی‌: این دولت توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش و جوانان دارد
دکتر عنایت‌الله رحیمی، ‌استاندار فارس پس از شنیدن صحبت‌های اهالی ورزش، ضمن خیرمقدم به حاضران جلسه به اهمیت مقوله ورزش در نظام جمهوری اسلامی ‌ایران اشاره کرد و اظهار داشت: بدون تردید ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای همیشه مورد توجه مسئولان نظام بوده است. دولت تدبیر و امید هم توجه ویژه و تأکید فراوانی به حوزه ورزش داشته است.
ورزش عمومی‌ و حرفه‌ای مورد توجه نظام است و دولت تدبیر و امید نیز بر نشاط و شادمانی که امروز حلقه مفقوده جامعه ماست، تأکید دارد. دکتر رحیمی‌ با اعتقاد به اینکه سرمایه‌گذاری در ورزش موجب پایین آمدن هزینه‌ها در حوزه‌های درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، بیان کرد: همچنین ورزش باعث نشاط، شادابی و امید در جامعه خواهد شد. قهرمانان ورزشی افتخارآفرینانی هستند که پرچم جمهوری اسلامی ‌را در میادین جهانی به اهتزاز درمی‌آورند. این عزیزان به عنوان سفیران شاداب و پرانرژی، فرهنگ کشورمان را در دنیا معرفی می‌کنند و از این جهت برایمان بسیار قابل احترام هستند.
در این دولت سرانه ورزشی در استان فارس بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است 
وی خاطرنشان کرد: در این دولت سرانه ورزشی در استان فارس بیش دو برابر افزایش پیدا کرده است. با اماکنی که در دست اجرا داریم حتماً افزایش بیشتری هم خواهیم داشت. 
دکتر رحیمی ‌اضافه کرد: همچنین در این دولت سعی شده به موضوعات در حوزه جوانان توجه ویژه‌ای شود. توسعه زیرساخت‌های ورزشی و توجه به حوزه جوانان، راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های جوانان نشان دهنده توجه دولت به مسائل مربوط به جوانان است. استاندار فارس افزود: انتظار داریم علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها، به توسعه محتوایی در ورزش هم اهمیت داده شود و شاهد حرکت پرشتابی در همه رشته‌های ورزشی در سطح استان باشیم.
وی ادامه داد: با انتشار آمار و دستاوردهایی که هیئت‌های ورزشی به دست آورده‌اند، می‌توان عموم مردم جامعه را متوجه فعالیت‌ها و تلاش افراد فعال در این عرصه کرد. فعالیت‌های هیئت‌های ورزشی، مشارکت مردم و تشکل‌های ورزشی، استفاده از تجارب پیشکسوتان ورزشی و همکاری و تعامل با رسانه‌ها قطعاً تأثیر بسیاری در توسعه ورزش دارد. باید فرصت حضور رسانه‌ها را در ورزش فراهم کنیم.
رحیمی ‌بیان داشت: می‌بایست به نظارت عمومی ‌اهمیت دهیم و قضاوت مثبت عمومی ‌را یکی از ملاک‌های ارزیابی موفقیت مدیریت ورزش بدانیم. البته عکس این موضوع هم می‌تواند صادق باشد. وی با یادآوری اینکه منتقدان منصف قطعاً تکمیل کننده فعالیت‌های ما هستند، عنوان داشت: باید نقدهای سازنده منتقدان را پذیرا باشیم و می‌بایست از انتقادات و پیشنهادات سازنده جامعه ورزشی استان استقبال کنیم و از تجارب پیشکسوتان ورزش استان بهره ببریم. رحیمی ‌تأکید کرد: باید اجازه قضاوت و نظارت عمومی ‌در مورد اقدامات انجام شده در حوزه ورزش داده شود و از پیشنهادات قانونی منتقدان و پیشنهاددهندگان استفاده درستی کنیم.
وی با اشاره به اینکه در ورزش حرفه‌ای باید به اقتصاد ورزش حتماً توجه شود، تصریح کرد: امروز مسائل اقتصادی کشور در ورزش حرفه‌ای اثرگذار است. همچنین توسعه ورزش در محلات و توسعه ورزش‌های روستایی و بومی ‌و محلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. توجه به این مسائل علاوه بر تندرستی فرد، باعث کنترل‌های اجتماعی می‌شود و از هرگونه ناهنجاری و کج‌روی جلوگیری می‌کند.
رحیمی‌ در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در نظر داریم در زمینی با کاربری ورزشی در غرب شیراز یک مجموعه ویژه بانوان ایجاد کنیم، اظهار کرد: البته مجموعه ورزشی شش هزار نفری خوبی در منطقه غرب شیراز در دست اجراست که این مکان در حال حاضر هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این مقام مسئول در خصوص ماده ۸۸ و واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی گفت: وضع این قانون به این منظور صورت گرفته است که بخش خصوصی اقتصادی‌تر و بهتر می‌تواند مجموعه‌های ورزشی را اداره کند. اگر خلاف این موضوع ثابت شده است، ما حتماً تیمی ‌را برای بررسی این موضوع تشکیل خواهیم داد و با در خواست ترک تشریفات البته نه برای شخص بلکه برای هیئت موافقت می‌کنیم.
وی در پایان سخنانش بیان کرد: حتماً مشکلات هیئت‌های ورزشی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و تا آنجا که در چارچوب اختیاراتمان باشد، از هیچ کمکی در راستای توسعه ورزش استان فارس در همه ابعاد دریغ نمی‌کنیم. وی در مورد کمک‌های صاحبان صنایع به ورزش نیز گفت: صنعتگرانی که در حوزه ورزش فعالیت دارند، استانداری آنها را به حوزه‌های مالیاتی معرفی خواهد کرد که مالیات خود را به حساب ورزش واریز کنند.
در پایان این جلسه از خانواده‌های معظم شهدا، قهرمانان ورزشی و جوانان برتر استان فارس تجلیل شد که اسامی ‌آنها به شرح زیر است:
نخبه‌های جوان
1- احمدرضا شاه حسینی فعال اجتماعی و قهرمان ورزشی 2- مسعود تمدن کارآفرین نمونه 3- المیرا کیومرثی کارآفرین نمونه 4- محمدحسین ایزدی جوان فعال اجتماعی 5- صبا کاکا جوان فعال اجتماعی 6- محمدصادق مهرابی مدیرکل و مدیر برتر حامی‌ ورزش 7- حسام رئوف نخبه علمی ‌8- آناهیتا مهرپور نخبه علمی ‌و اجتماعی 9- سینا گلابزاده نخبه علمی‌ و اجتماعی.
مدال آوران جهانی و آسیایی در 4 ماهه اول سال 1398
1- محمدرضا رحمانی فر طلای آسیا و رکورددار نوجوانان آسیا پرتاب دیسک 2- امیررضا ده بزرگی طلای نوجوانان آسیا کشتی 3- سعید ارجمندی طلای نوجوانان آسیا کشتی 4- محمدرضا رستمی ‌نقره جوانان آسیا کشتی 5- محمدعلی گرایی برنز بزرگسالان آسیا کشتی 6- محمدرضا گرایی طلای بزرگسالان آسیا کشتی 7- میثم دلخانی طلای زیر 23 سال آسیا کشتی 8- امین رضوی قهرمان باشگاه‌های آسیا والیبال 9- سعیدرضا کیخا نقره بزرگسالان آسیا ژیمناستیک 10- شیما آل سعدی طلای بزرگسالان آسیا کاراته 11-علی اکبر غریب شاهی نقره قهرمانی جهان وزنه برداری 12- بهرام سلیمانی نقره قهرمانی جهان فوتبال روی میز 13- سمیرا ارم کسب سهمیه پارالمپیک 2020 تیراندازی 14- ساره جوانمردی کسب سهمیه پارالمپیک 2020 تیراندازی 15- علی اصغر جوانمردی کسب سهمیه پارالمپیک 2020 دوومیدانی 16- محمدهادی محمدی پدر مرحوم نوید محمدی کاراته 17- نوروزقلی خاکسار ورزشکار اخلاق دوومیدانی 18- حجت مزارعی ورزشکار اخلاق ورزش ناشنوایان 19- سمیه کهزادپور ورزشکار اخلاق ورزش جانبازان 20- محمدرضا مختاری ورزشکار اخلاق کشتی 21- مهتاب نبوی ورزشکار اخلاق تکواندو.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی