[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

تلاش امیر قطر برای وساطت میان تهران و واشنگتن، روزنامه شیراز نوین

یک روزنامه عربی اعلام کرد که دوحه برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا تلاش می‌کند و یکی از محورهای سفر اخیر امیر قطر به واشنگتن همین مسئله بوده است.
به گزارش ایسنا، روزنامه العرب چاپ لندن اعلام کرد که کشور قطر هرچند با تأخیر به دنبال میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن است و برخی‌ها معتقدند که سفر تمیم بن حمد، امیر قطر به واشنگتن و دیدار با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در همین راستا است.  براساس این گزارش روزنامه دیلی پست نیز به نقل از یک مسئول در سفارت قطر در واشنگتن اعلام کرد که شیخ تمیم بن حمد تلاش دارد مقدمات انجام مذاکره میان ایران و آمریکا را فراهم کند. از سوی دیگر شیخ جاسم بن منصور آل ثانی، وابسته رسانه‌ای سفارت قطر در واشنگتن گفت که پیشنهاد انجام وساطت مستقل میان تهران و واشنگتن را دادیم اما کاخ سفید در رابطه با انجام مذاکره با ایران در آینده نزدیک شک دارد.
 به گزارش ایسنا، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر اخیراً سفری به واشنگتن داشته است و با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار و گفت‌وگو کرد.  تلاش‌ها برای میانجی‌گری در حالی است که مسئولان کشورمان بارها تأکید کرده‌اند که ایران با شرایط فعلی و تحت فشار مذاکره نخواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی