[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

آماده‌ام برای گفت‌وگوی مستقیم با مردم ایران به تهران بروم، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن ابراز تمایل دوباره برای حضور در تلویزیون ایران، با طرح کردن ادعاهایی بر مواضع قبلی خود مبنی بر ضرورت «تغییر رفتار حکومت ایران» تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه فرانسه 24، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌گویی با شبکه بلومبرگ برای حضور یافتن در تلویزیون ایران تمایل نشان داده و گفت که آماده است به تهران بیاید و در تلویزیون ایران «با خوشحالی»، استدلال آمریکا برای تحریم‌ها را توضیح دهد.
وی همچنین در این باره گفت: من از فرصت گفت‌وگوی مستقیم با مردم ایران درباره آن‌چه حکومت‌شان انجام داده و آسیبی که به ایران وارد کرده، استقبال خواهم کرد.
پمپئو همچنین با تلاش برای ایجاد شبهه در اختیارات وزیر خارجه کشورمان مدعی شد: ظریف به اندازهای مسئول دولت ایران است که «مردی بر روی ماه» می‌تواند باشد و سرانجام [کارها] از سوی کسان دیگری مدیریت می‌شود.
وی افزود: هدف آمریکا این است تا جایی که بتوانیم، ثبات بیشتری در خاورمیانه ایجاد کنیم. وزیر امور خارجه آمریکا علاوه بر این درباره خروج از توافق هسته‌ای گفت: بنابراین ما از توافق هسته‌ای خارج شدیم، دادن پول به آن‌ها را متوقف کردیم، بر حکومت ایران اعمال فشار کرده و آن‌ها را مجبور می‌کنیم تا درباره نحوه رفتارشان تصمیمات سختی بگیرند.
وی در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت: ما می‌خواهیم رفتار حکومت ایران تغییر کند تا مردم ایران سرانجام بتوانند به آن‌چه سزاوارشان است،‌ دست یابند.
به گزارش ایسنا، اظهار تمایل دوباره وزیر امور خارجه آمریکا برای حضور یافتن در تلویزیون ایران در حالی مطرح می‌شود که وی پیش از این نیز گفته بود که اگر به او پیشنهاد حضور در تلویزیون ایران داده شود، آن را خواهد پذیرفت چراکه ظریف نیز چنین فرصتی داشته‌است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی