[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

فرنگی‌کار تیم ملی: مادرم گفت به سالن راهش ندهند، نمی‌گذارد جام جهانی برگزار شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: دارنده مدال طلای آسیا با بیان اینکه مادرش این بار نیز قصد دارد با حضور در سالن شاهد رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی باشد، گفت: نایب رئیس فدراسیون کشتی قول داده تا مقدمات حضور او در سالن را فراهم کند.
امیر قاسمی منجزی درباره آخرین وضعیت خود پس از جراحی انگشت شست دستش اظهار کرد: متأسفانه 20روز پیش در جریان تمرین‌های تیم ملی از ناحیه شست دست راست دچار آسیب دیدگی شدید شدم که باعث شد تاندون شستم پاره شود. پس از آن بلافاصله عمل جراحی انجام دادم و طبق نظر پزشک جراحم، باید شست دستم 6هفته در گچ می‌ماند اما به خاطر در پیش بودن جام جهانی، پس از زمانی حدود 3هفته 3روز پیش (سه‌شنبه) گچ دستم را باز کردم و وارد مراحل فیزیوتراپی شدم.
دارنده مدال طلای آسیا افزود: پزشکان اعلام کردند در صورتی که فشار زیادی به شست دستم وارد شود، ممکن است پیوندی که به وسیله پین زده شده پاره شود و اگر این اتفاق بیفتد، پیوند دوباره آن بسیار مشکل خواهد بود اما با همه سختی‌های موجود، به عشق کشتی برای ایران در جام جهانی انگیزه زیادی دارم تا در مدت باقی مانده به شرایط نسبتاً خوب برای حضور در این رقابت‌ها برسم تا برای کشورم مفید باشم.
وی با بیان اینکه بهنام مهدی‌زاده دیگر سنگین‌وزن تیم ملی نیز از آمادگی خوبی برای حضور در این مسابقه‌ها برخوردار است، گفت: مهدی‌زاده خود پهلوان است و نیاز به کمک من ندارد اما امیدوارم به شرایط خوبی برسد و از آنجا که این مسابقه‌ها در استان خوزستان که زادگاه خود من است برگزار می‌شود، بسیار دوست دارم در جام جهانی کشتی بگیرم.
حضور مادر امیر قاسمی منجزی در سالن مسابقه‌های نخستین دوره کشتی فرنگی رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان در آبادان، اتفاق جالبی بود که بسیاری از رسانه‌ها آن را پوشش دادند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مادرش قصد دارد این بار نیز در سالن رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی حاضر شود یا خیر گفت: او به من گفت چه کشتی بگیری چه نگیری من برای دیدن رقابت فینال جام جهانی به سالن می‌آیم. بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون کشتی به مادرم قول داده تا مقدمات حضور او در سالن مسابقه‌ها را برای دیدار فینال مهیا کند. حتی مادرم اعلام کرد اگر من را به سالن راه ندهند چون در استان خودمان مسابقه‌ها برگزار می‌شود، از برگزاری آن جلوگیری می‌کنم 
(با خنده).
قاسمی منجزی درباره پیش‌بینی خود از نحوه نتیجه‌گیری تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های جام جهانی با توجه به حضور قدرتمند تیم‌هایی نظیر روسیه، آذربایجان و ترکیه که قهرمانان جهان و المپیک را به همراه خود دارند، گفت: تیم ملی کشتی فرنگی پس از رقابت‌های المپیک دوران پوست‌اندازی خود را طی می‌کند و تیم بسیار جوان شده است. اشکانی تازه در ابتدای کار است و این فرصت مهیا نشده تا بتوانم خیلی از کشتی‌گیران را مورد آزمایش قرار دهد. این مسابقه‌ها می‌تواند میدان بسیار خوبی برای شناخت نفرات تیم ملی برای رقابت‌های جهانی باشد.
فرنگی‌کار سنگین‌وزن تیم ملی ادامه داد: تا پای جان برای قهرمانی ایران در جام جهانی تلاش می‌کنیم. اگر خدا بخواهد و اتفاق خاصی رخ ندهد می‌توانیم به این هدف برسیم و جام را در ایران نگه داریم. ما همگی هم‌قسم شده‌ایم و مطمئن باشید همه کشتی‌گیران ایران با تمام وجود برای قهرمانی خواهند جنگید. البته کار بسیار مشکلی پیش رو داریم. مثلاً در وزن 130کیلوگرم از 4کشتی‌گیری که در المپیک 2016 به روی سکو رفتند، فقط لوپز کوبایی در جام جهانی ایران حضور ندارد که این نشان دهنده سطح بالای رقابت‌ها است. در اوزان دیگر هم قهرمانان خوب جهان و المپیک حضور دارند و سطح این دوره از رقابت‌ها با دوره‌های پیش قابل قیاس نیست.
وی افزود: به اعتقاد من جام جهانی آبادان المپیک دوم است. البته المپیک 2016 در برزیل برگزار شد و جام جهانی کشتی فرنگی هم در برزیل ایران برگزار می‌شود!
قاسمی منجزی در پایان با قدردانی از پزشکانی که برای او خالصانه زحمت کشیدند تا به شرایط نسبتاً خوب برای حضور در جام جهانی برسد، گفت: همچنین از همه کسانی که ما را دعا می‌کنند تا در جام جهانی به موفقیت برسیم صمیمانه قدردانی می‌کنم. امیدوارم با حمایت تماشاگران خونگرم خوزستان بتوانیم جام جهانی را در ایران نگه داریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی