[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رییس مجمع نمایندگان استان فارس: مهمترین مسئله در توسعه شهرهای جدید، نیاز مقوله تأمین آب است ، روزنامه شیراز نوین

  پارسایی گفت: حضور فیزیکی نمایندگان در بخش‌های مختلف شهرستان شیراز مهم و مؤثر است، اما  این مهم به تنهایی کافی نیست.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت عمران شهر جدید صدرا، در جلسه‌ای که با حضور بهرام پارسایی نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل و اعضای هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر صدرا برگزار شد، وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه شرکت عمران صدرا با بیان  اینکه در تلاشیم با بازدیدهایی که از شهر صدرا انجام می‌شود، اقداماتی مؤثر در تمامی‌بخش‌های  این شهر صورت پذیرد.
نماینده شیراز موضوع تأمین آب را به عنوان یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عوامل توسعه‌ای در تمام مناطق به‌ویژه شهرهای جدید برشمرد و افزود: تأمین آب پایدار و تصفیه بهداشتی فاضلاب از موضوعات مهم و راهبردی شهر صدرا محسوب می‌شود که عدم توجه به  این موضوع مهم مشکلاتی را بر ای شهروندان و تمام افراد و دستگاه‌ها  ایجاد میکند.
وی افزود: با توجه تعامل خوب و سازنده‌ای که با سازمان برنامه و بودجه برقرار شده است از اختصاص ردیف ملی بر ای تصفیه خانه‌های شهر شیراز و صدرا در سال جاری خبر داد.  ایشان همچنین گزارشی از پیگیری‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته بر ای راه اندازی خط ۲ انتقال آب از سد درودزن ارایه داد.
پارسایی افزود: طبق جلسه‌ای که با وزیر نیرو برگزار شد، مقرر گردید که تا مهر ماه سال جاری پروژه خط انتقال آب شماره 2 از سد درودزن به شهر صدرا و شیراز عملیاتی شده تا دغدغه و نگرانی‌های موجود در بخش آب این مناطق به طور اساسی مرتفع شود.
رییس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان  اینکه بنده نگاه یکسانی به شهرهای شیراز و صدرا دارم، افزود: اگرچه موضوع فاضلاب صدرا یکی از معضلات  این شهر محسوب می‌شود اما طی جلساتی که با مدیران ارشد سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم، مقرر شد که موضوع فاضلاب صدرا را در ردیف بودجه قرار دهیم؛ قرار گرفتن چنین موضوعاتی باعث می‌شود که بتوان بودجه‌های مناسب را در تمام بخش‌ها جذب کنیم.
وی شهر صدرا را به عنوان الگو و یکی از موفق‌ترین شهرهای جدید در کشور برشمرد و گفت: جانمایی مناسب و فرصت مناسبی که شهر صدرا برای توسعه دارد باعث شده که  این شهر با دیگر شهرهای جدید کشور تمایز داشته‌باشد  این در حالیست که قرار گرفتن و احداث شهر صدرا در دیگر حوزه‌های جغرافیایی شیراز مانند شرق و جنوب نمی‌توانست چنین پیشرفت و توسعه‌ای را موجب گردد.
وی با اشاره به  اینکه شهر صدرا به هیچ عنوان رقیب شیراز نیست، گفت: زمانی هم که بنده در شورای شیراز فعالیت می‌کردم تمام تلاشم را انجام دادم تا صدرا بتواند از امکاناتی مانند خطوط ریلی و زیرساخت‌های مناسب بهره‌مند شود چرا که توسعه  این دو شهر به عنوان مکمل یکدیگر می‌تواند جذابیت‌های فراوانی را در  این مناطق  ایجاد کند.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در  این جلسه با بیان  اینکه شهر جدید صدرا در بسیاری از عملکردها، مکمل شهر شیراز محسوب می‌شود، افزود: با توجه به جمعیت 150 هزار نفری  این شهر و شکل گیری مجموعه‌های دانشگاهی و بیمارستان‌هایی که در صدرا وجود دارد، صدرا توانسته دربسیاری از موارد به عنوان مکمل شیراز خدمات مناسبی به مردم ارائه دهد.
خلیل حاجی پور با اشاره به خدمات ارائه شده به چند استان جنوب کشور توسط بیمارستان سوانح سوختگی‌، بیمارستان پیوند بوعلی سینا، مجموعه پردیس دانشگاه آزاد با 16 هزار جذب دانشجو، مجموعه پردیس دانشگاه صنعتی و علوم پزشکی، افزود: عملکردهای آموزش عالی، بهداشتی ودرمانی و تفریحی و فراغت حوزه‌هایی است که با  این مقیاس در شهر شیراز بر ای آنها فضایی وجود نداشت، اما  این ظرفیت‌ها بدون وابستگی به بودجه دولت و بخش عمومی‌توسط منابع داخلی شرکت عمران، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و خیرین در شهر جدید صدرا شکل گرفته است.
وی ضمن ار ایه گزارشی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در 2 سال اخیر در شهر صدرا بیان داشت: در  این مدت پروژه‌هایی اجرایی شد که حدود 20 سال متوقف بود و به کمک مجموعه هیئت مدیره شرکت عمران صدرا، مدیریت ارشد استان و نماینده‌های مجلس مسائل و مشکلات آن حل شد و به اجرا رسید؛ ازجمله دسترسی صدرا به شیراز از مسیر باجگاه که یک مسیر استراتژیک بر ای شهر صدرا است و همچنین بزرگراه صدرا- دوکوهک که در سال جاری و طی دو سه ماه آینده افتتاح خواهد شد.
مدیر عامل شهر جدید صدرا به پروژه‌های انجام شده توسط شرکت عمران اشاره کرد و گفت: مجموعه خدمات روبنایی ازجمله احداث دو مجموعه کلانتری با تمام امکانات و تجهیزات، 15 مدرسه با اعتبار بالغ بر 30 میلیارد تومان و 11 مسجد، فضاهای ورزشی و فرهنگی علیرغم  اینکه از نظر قانونی تکلیف و وظیفه‌ای بر دوش شرکت عمران در ساخت خدمات روبنایی نبوده است، همگی از منابع داخلی شرکت عمران ساخته و بهره برداری رسیده است.
حاجی پور با بیان  اینکه تنها چالش ما در صدرا عدم هماهنگی دستگاه‌های مختلف می‌باشد، اظهار داشت: اگر نمایندگی سیاسی دولت از جمله بخشداری و فرمانداری ویژه در تقسیمات سیاسی در صدرا شکل گیرد، در رشد و توسعه متوازن شهر کمک شایانی خواهد نمود.
وی با اشاره به جذابیت‌های سرمایه‌گذاری و تقاضاهای بسیاری که وجود دارد گزارشی از برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید ار ایه دادند. حاجی پور افزود از 200 هزار واحد سهم شهرهای جدید در برنامه اقدام ملی، 25 هزار واحد به صدرا تعلق دارد و خوشبختانه شروع خوبی داشته و 5 هزار واحد آن به شیوه مشارکت در ساخت و مشارکت در محله‌سازی برنامه‌ریزی و نهایی شده است و عملیات اجر ایی مابقی آن در سال 98 و 99 طبق برنامه زمان‌بندی مشخص آغاز خواهد خورد.
حاجی‌پور حضور نمایندگان شهرستان شیراز در شهر صدرا را باعث دلگرمی‌ مجموعه مدیران و اثربخش در جهت هماهنگی امور دانست و ضمن قدردانی از دکتر پارسایی بر ای پیگیری اخذ بودجه و ردیف ملی برای تصفیه‌خانه‌های شهر صدرا همکاری و رایزنی نمایندگان مجلس جهت تخصیص ردیف اعتباری برای پروژه قطار برقی شهر صدرا و اتصال آن به متروی شیراز در بودجه سال  99 را خواستار شد.
در  این جلسه رییس هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز با اشاره به  اینکه به شهر صدرا به عنوان یک ظرفیت فراتر از یک شهر نگاه کرد،  ایشان افزود: نقش صدرا به عنوان یک شهر جدی شاخص در جنوب کشور می‌تواند فرا منطقه‌كای باشد.
محمد ابراهیم فروزانی ادامه داد: شرکت عمران  این ظرفیت را دارد با توجه به اختیارات قانونی خود هرچه سریع‌تر نسبت به مشارکت و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اقدام نماید.
وی به مسیر دسترسی صدرا به شیراز از محور باجگاه اشاره کرد و اضافه کرد: دسترسی  این مسیر به مناطق مرکزی شهر شیراز و فرودگاه از خیلی مسیره ای داخل شهر شیراز راحت تر می‌باشد از طرف دیگر با راه اندازی جاده قره پیری سطح دسترس پذیری صدرا به شیراز به اندازه  ای ارتقاء می‌یابد که می‌توانیم جذب سرم ایه گذار را در سطح بالاتری انجام دهیم.
فروزانی در بحث جذب سرم ایه گذار تأکید کرد: شهر جدید صدرا یک فرصت است نه تهدید، هیچ ج ای استان فارس وجود ندارد که به اندازه  این شهر بر ای جذب سرم ایه گذاری در زمینه زیرساخته ای شهری‌، گردشگری و فعالیته ای دیگر مناسب باشد.
وی خطاب به نم اینگان مجلس گفت: ما می‌توانیم جذابترین بخش جذب سرم ایه گذاری، فراتر از شهر صدرا را پیگیری کنیم درصورتی که مزیت نسبی ما بر ای پوشش دادن بعضی از سرم ایه‌ها خیلی بیشتر است و  این حم ایت شما نم ایندگان استان را می‌طلبد که کمک کنید شهر جدید صدرا از شهره ای دیگر پیشی گرفته و عقب نیفتد.  
بازدید از برخی از پروژهه ای شاخص شهر جدید صدرا از جمله مسیر دسترسی شیراز به صدرا از محور باجگاه، تصفیه خانه فاضلاب شرق شیراز پ ایان بخش بازدید پارس ایی از شهر جدید صدرا بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی