[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نمایشگاهی برای معرفی کارکردهای نماز جمعه، روزنامه شیراز نوین

نمایشگاه تکریم نماز جمعه در حالی در شیراز برپا شد که استقبال خوبی از آن به عمل آمده و جوانان نیز با کارکردهای نماز جمعه آشنایی بیشتری پیدا کردند.
به گزارش خبرگزاری مهرآئین افتتاحیه نمایشگاه تکریم نماز جمعه در حالی آغاز شد که مشتاقان و علاقه‌مندان فرهنگی بسیاری به قصد بازدید از غرفه‌ها به محل برگزاری  این رویداد مهم فرهنگی آمده بودند.
در یکی از غرفه‌های نمایشگاه نیز حوزه هنری فارس، تبلیغات اسلامی‌فارس و خبرگزاری مهر حضور دارند.  این غرفه مشترک از  این حیث بر ای بسیاری از بازدیدکنندگان جذابیت دارد که مجموعه عکس‌هایی ازائمه جمعه شیراز به گونه‌ای چیدمان شده‌اند که مخاطب با مواجه به آن‌ها با بخش اعظمی‌از تاریخ معاصر شیراز آشنا می‌شود.
در  این نمایشگاه آیت الله لطف دژکام نماینده ولی‌فقیه در فارس نیز حضور یافت و از نزدیک با برنامه‌های نمایشگاه آشنا شد. رییس حوزه هنری فارس نیز که در نمایشگاه حاضر بود در گفتگو با خبرنگار مهر،  ارزیابی خود را از برگزاری  این رویداد عظیم فرهنگی در سومین حرم اهلبیت (ع) چنین بیان کرد: تمام غرفه‌های  این نمایشگاه به خوبی موفق بوده‌اند که مخاطبان خود را داشته‌باشند با  این حال آنچه در  این میان اهمیتی دوچندان دارد غرفه کودک و نوجوان است چرا که با آموزش ارزش‌ه ای انقلاب به نسل‌های آینده می‌توان آینده جمهوری اسلامی‌را بیش از پیش بیمه کرد. محمد کرم الهی افزود: نیاز است که فصلی یک بار چنین رویدادهایی را داشته‌باشیم تا مردم با کارکردهای نماز جمعه بیشتر آشنا باشند. حقیقت  این است که فهم اجتماعی مردم هم‌اکنون بالاتر از دوران‌های گذشته است، لذا برگزاری  این چنین رویدادهایی می‌تواند نقطه عطفی در راستای آشنایی مردم با فعالیت‌های ستاد نماز جمعه باشد. وی ادامه داد: رسالت ستاد برگزاری نماز جمعه تنها برگزاری نماز جمعه نیست بلکه با برگزاری چنین جشنواره‌هایی ارزش‌های نهفته دینی و معنوی را به عرصه تجلی وارد می‌کند و زمینه آشنایی قشر بزرگی از مردم به خصوص کودکان و نوجوانان را با  این ارزش‌ها فراهم می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی