[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بازدید تابستانه از مرکز کنترل ترافیک شیراز ، روزنامه شیراز نوین

رییس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: برای بازدید دانش‌آموزان پایه متوسطه از مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز در ایام تابستان برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، سیّد علیرضا دیهیمی، با اشاره به اینکه جمعی از دانش‌آموزان پایه متوسطه دوم از مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز بازدید کردند، اظهار کرد: دانش‌آموزان دیدند که چشم سوم شهر همیشه بیدار و مراقب است. وی بیان کرد: آنها با دیدن صحنه‌های ضبط شده دوربین‌ها یاد گرفتند رعایت قوانین ترافیکی چه اتفاق‌های بدی را از شهروندان دور می‌کند.
رییس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه دانش‌‌آموزان پایه دوم متوسطه در این سن در آستانه ورود به سن قانونی رانندگی قرار دارند، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح در نخستین گام ایجاد حساسیت در بین نوجوانان و آگاهی درباره قوانین رانندگی و نحوه عملکرد دوربین‌های نظارت است. فرناز مرادپور، رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز نیز اجرای این طرح را در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی عنوان کرد و افزود: فرهنگ شهروندی یعنی بدانیم دوربین‌ها، چهار‌راه‌های شهر را در مانیتورها قاب می‌کنند اما آنچه تصاویر را جان می‌بخشد رفتار شهروندان است.
مرادپور با بیان اینکه دانش‌آموزان در این سن و سال، سفیران فرهنگ در خانواده‌هایشان هستند، عنوان کرد: قرار است آنها یاور ما در توسعه فرهنگ شهروندی باشند تا قانون در سطح شهر بهتر رعایت شود و بیشتر شهروندان به حقوق دیگران به ویژه عابران پیاده احترام بگذارند تا در نهایت شهری زیبا و آرام‌تر داشته‌باشیم.
وی ادامه داد: مرکز کنترل ترافیک محلی است که امکان بازدید از آن برای عموم وجود ندارد اما با توجه به هماهنگی ایجاد شده و فراهم شدن امکان بازدید برای دانش‌آموزان، آنها از این بازدید به وجد آمدند و از نزدیک دیدند که رفتار کسانی که سرچهارراه‌ها قوانین را رعایت نمی‌کنند و یا یک فرد متخلف از صحنه تخلف متواری می‌شود به طور کامل و دقیق ثبت و ضبط می‌شود و امکان پیگرد قانونی برای مراجع ذی‌صلاح را فراهم می‌کند.
به گفته مرادپور در نخستین بازدید نزدیک به 40 نفر از دانش‌آموزان پایه متوسطه دوم از مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز بازدید کردند که برای بازدید سایر دانش‌آموزان در ایام تابستان نیز برنامه‌ریزی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی