[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

رخ دادن حتی یک تصادف ناخوشایند است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه کارگاه‌های راهسازی در استان به رغم تنگناهای دولت با وسعت فعال هستند، افزود: احداث آزاد راه شیراز‌_اصفهان، در دست اقدام بودن موارد دیگری از احداث آزادراه‌ها و همچنین تبدیل شدن اکثر راه‌های مواصلاتی استان به بزرگ راه بیانگر این موضوع است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان فارس با بیان اینکه رخ دادن حتی یک فقره تصادف نیز امری ناخوشایند است، بر لزوم کاهش مداوم امار تصادفات تأکید کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه کاهش تصادفات جاده‌ای و به تبع آن کاهش تلفات ناشی از این تصادفات در دولت تدبیر و امید با دقت و حساسیت مورد توجه قرار گرفته است،کاهش آمار تلفات از سال 92 تا کنون را نشانگر انجام اقدامات متعدد در این حوزه دانست. وی بیان کرد: در دنیای امروز قدرت فضای مجازی و اطلاع‌رسانی نگرانی‌هایی در افکار عمومی ایجاد کرده است اما همانگونه که وقوع تصادفات در این فضاها به سرعت اطلاع‌رسانی می شود باید اقدامات و تلاش‌های انجام شده نیز اطلاع‌رسانی شود تا مردم بدانند مسئولان نیز دغدغه کاهش این تصادفات و تلفات را دارند.
استاندار فارس به اقداماتی همچون تشکیل مداوم کارگروه ایمنی راه‌ها و فعالیت این کارگروه در حوزه کاهش نقاط حادثه خیز و ایمن‌سازی جاده‌ها اشاره و عنوان کرد: از 170 نقطه حادثه‌خیز استان تاکنون بخش‌هایی برطرف شده و سایر موارد در دست اقدام و بررسی است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه  افزایش جاده‌ها و تعداد خودروها طبیعتاً سبب افزایش تصادفات می‌شود، کاهش آمار تصادفات به رغم افزایش‌های کمی را از دیگر نشانه‌های اهمیت موضوع برای دولت دانست.
وی با تأکید بر اینکه کاهش آمار تصادفات جاده‌ای نیازمند بررسی‌های علمی و حرکت بر اساس برنامه‌ریزی دارد، عنوان کرد: به عنوان نمونه با بررسی نقاط حادثه‌خیز در نوروز 96 و اصلاح این موارد شاهد کاهش تصادفات در نوروز 97 بودیم.
استاندار فارس با بیان اینکه گشت‌های پلیس راه باید با افزایش تحرکات خود کمبود امکانات و نیرو را جبران کنند، بر لزوم تقویت امکانات تدارکاتی و لوجستیکی و نیروی انسانی برای گشت‌های محسوس تأکید کرد و از متولیان این امر خواست گزارشی به منظور پیگیری در سطوح ملی ارائه دهند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه کارگاه‌های راه‌سازی در استان به رغم تنگناهای دولت با وسعت فعال هستند، افزود: احداث آزاد راه شیراز-اصفهان، در دست اقدام بودن موارد دیگری از احداث آزادراه‌ها و همچنین تبدیل شدن اکثر راه های مواصلاتی استان به بزرگ راه بیانگر این موضوع است. بهره‌گیری از فرصت انتشار اطلاعات در فضای مجازی، تقویت فرهنگسازی، حرکت به سمت اقدامات پیشگیرانه ابتکاری، برگزاری مداوم جلسات شورای ترافیک در شهرستان‌ها، بررسی علمی سهم هر یک از عوامل در ایجاد تصادفات و تشکیل کمیته بررسی مصوبات شورای راهبردی تصادفات از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در این جلسه بر آنها تأکید کرد.
دکتر رحیمی همچنین  با خانواده افرادی که جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست داده و یا دچار مشکلاتی شده‌اند، ابراز همدردی کرد و افزود: امیدواریم با پیگیری و جدیت مسئولان و همراهی مردم شاهد کاهش این وقایع در جاده‌های کشور باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی