[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

فارس جریان‌ساز امور خیرین در کشور است، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 رییس هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس گفت: ضرورت دارد مسئولان در قوانین، بازنگری ویژه‌ای داشته‌باشند تامشکلات و موانع موجود بر سر راه خیرین در ادارات دولتی کاهش یابد.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب در هفدهمین اجلاس سالانه مجمع خیرین اظهار داشت: استان فارس جریان‌ساز امور خیر در کشور شده و به همین منظور توجه به کار خیر و مشارکت افراد باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری افزود: تمام فعالیت‌هایی که امروز توسط نیک‌اندیشان عرصه سلامت در حال انجام است از مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس نشأت می‌گیرد. محمود تابنده، رییس هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس گفت: مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس با همت نیکوکاران قادر به رفع مشکلات عظیم درمانی در جامعه شده است. وی  با تأکید بر اینکه ضرورت دارد مسئولان در قوانین بازنگری ویژه‌ای داشته‌باشند تا مشکلات و موانع موجود بر سر راه خیرین در ادارات دولتی کاهش یابد، گفت: مجمع خیرین وسیله‌ای در دست دولت است که با تعیین اولویت‌ها می‌تواند در ارائه خدمات به مردم با دولت همکاری داشته‌باشد. وی بیان کرد: دولت و مسئولان باید مسیر را برای به ثمر رسیدن امور خیر هموار سازند تا خیرین بدون برخورد با موانع و مشکلات بتوانند به مردم و جامعه خدمت کنند. تابنده به ارائه بسته تشویقی از سوی دستگاه‌های دولتی برای خیرین اشاره کرد و گفت: نیاز جامعه بر این است که با حمایت از خیرین و مساعدت از سوی نیک‌اندیشان بسیاری از مشکلات کاهش یابد. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ، بر لزوم حمایت خیرین سلامت در ایجاد مراکز خدمات جامع غربالگری، مشاوره، تشخیص و درمان بیماری‌های غیرواگیر تأکید کرد.
دکترعبدالخالق کشاورزی ضمن تقدیر از هفده سال فعالیت مجمع خیرین تأمین سلامت فارس و دستاوردهای بزرگ حوزه بهداشت و درمان، با تکیه بر اعتماد نیکوکاران بر لزوم سیاست‌گذاری و توجه مجمع بر نیازهای روز جامعه و بیماران و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های اساتید و پژوهشگران دانشگاه در رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات مورد نیاز مراکز درمانی تأکید کرد.
وی افزود: در حال حاضر که کشور و حوزه سلامت درگیر تحریم‌های تحمیلی از سوی کشورهای اروپایی و آمریکایی است، تلاش‌های ارزشمندی از سوی محققان و اساتید دانشگاه در طراحی و تولید نیازهای تجهیزاتی صورت گرفته است و در صورت تشکیل صندوق حمایت از تولیدات دانش‌بنیان در مجمع خیرین تأمین سلامت، ضمن تأمین ملزومات پزشکی مورد نیاز بیماران، زمینه اشتغال‌زایی مناسبی نیز فراهم می‌شود.
معاون درمان دانشگاه با توجه به افزایش میانگین سنی جامعه در سال‌های آینده و مشکل‌زایی بیماری‌های غیرواگیر شامل دیابت و فشارخون و عوارض گسترده آن، حمایت خیرین سلامت در ایجاد مراکز خدمات جامع غربالگری، مشاوره، تشخیص و درمان بیماری‌های غیرواگیر را بسیار کارآمد و مفید دانست و خواستار برنامه‌ریزی در این خصوص شد. کشاورزی با تأکید بر لزوم حمایت از سیاست ادامه درمان در منزل به کمک مراکز مجوز دار خیریه برای بیمارانی که نیازمند بستری در بیمارستان نیستند، بیان کرد: بسیاری از تخت‌های بیمارستانی توسط بیمارانی اشغال می‌شود که امکان دریافت درمان  خدمات حمایتی در منزل را نیز دارا هستند و با تهیه لوازم و تجهیزات حمایتی موردنیاز و تحویل به بیماران، از هزینه درمان آنان و سبد خانواده به شدت کاسته می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی