[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

معاون قضایی دادگستری فارس: دادستان‌ها شبانه روز برای امنیت مردم تلاش کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و نظارت و ارزشیابی قضات استان فارس در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کوار قاطعیت همراه با مهرورزی را کار بسیار حساس ومهم  دادستان دانست و تصریح کرد: دادستان به عنوان مدعی‌العموم همانند شمشیر بران عدالت و شمشیر از غلاف برآمده‌ای است که با قاطعیت تمام با  مفسدین، مخلان  و برهم زنندگان  نظم و امنیت مردم مقابله می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی آسایش مردم جامعه و امنیت سرمایه‌گذار را در گرو تأمین امنیت اجتماعی دانست و گفت:  دادستان باید به صورت شبانه روز تلاش کند تا لحظه‌ای آرامش و امنیت مردم به خطر نيفتد.
وی در جمع قضات و کارکنان دادگستری کوار، اعضای شورای تأمین، امام جمعه و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی این شهرستان و در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب کوار با اشاره به این که پس از انتصاب آیت‌الله رییسی از سوی رهبری معظم انقلاب نسیم تحول بر قوه قضائیه وزیدن گرفته است، خاطر نشان کرد: سندتحول قضایی نظام مقدس جمهوری اسلامی به تأیید و تصویب مقام معظم رهبری رسید.
معاون قضایی رییس کل دادگستری فارس و رییس شوراهای حل اختلاف استان  با اشاره به این که به لطف و یاری خداوند اگر در اجرای فرامین رهبری سند تحول قضایی در دستگاه قضا موفق شود قطعاً موجب رشد و تحول در قوای مقننه و مجریه نیز خواهد شد، گفت: با نگاه تحولی  و ویژه ریاست قوه قضائیه و تغییر و تحولاتی که در حوزه معاونت حقوقی قوه قضائیه ایجاد شده است؛ لوایحی که مورد نیاز دستگاه قضایی است و نیز معضلاتی که درحوزه قوه مجریه وجود دارد از سوی قوه قضائیه رصد می‌شود که حتی جزء وظایف ذاتی قوه قضائیه نیست.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی عدالت را مفهوم بسیار عام و جامعی دانست که همه رفتار و کردار ما را  نیز در برمی‌گیرد و گفت: باید  رفتار و کردار همه مسئولان عادلانه باشد و در برنامه‌ريزی همه  حوزه‌ها خروجی آن منجر به رضایت‌مندی مردم باشد. وی در ادامه یکی از سیاست‌های دستگاه قضایی را کاهش مراجعات مردمی به دستگاه قضا خواند و تصریح کرد: تولید پرونده و افزایش جرم نشأت گرفته از عواملی است که خارج از  قوه قضائیه است؛ لیکن مدیریت و مهندسی پیشگیری از وقوع جرم بر عهده قوه قضائیه است اما رفع عوامل و زمینه‌های وقوع جرم در اختیار قوه قضائیه نیست.
وی در ادامه افزود: یکی از راه‌هایی که عموم مردم می‌توانند به دستگاه قضا کمک کنند کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگاه‌ها ست که با حل و فصل اختلافات از طریق کدخدا منشی و شوراهای حل اختلاف و مؤسسات داوری و مؤسسات میانجی‌گری  محقق خواهد شد و زمينه کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی فراهم شده و با تحقق اين امر قضات با دقت و زمان مناسب‌تری به پرونده‌های مهم و حساس رسیدگی خواهند کرد. وی در این مراسم نگاه داشتن حرمت مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: تکریم و احترام مردم و ارباب رجوع مورد تأکید رییس کل دادگستری استان فارس می‌باشد و به همین منظور علاوه بر دیدارهای مردمی هفتگی رییس کل دادگستری استان به همراه مسئولان قضایی فارس ملاقات‌های عمومی در سطح مساجد محلات شیراز آغاز کرده‌اند.
گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش‌های حجت الاسلام والمسلمین مصطفی توانی بلیانی، دادستان سابق شهرستان کوار با اهداء لوح تقدیر از سوی رییس کل دادگستری استان فارس قدردانی و با حکم ریاست معظم قوه قضائیه حسن کشاورزی به عنوان دادستان جدید این شهرستان معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی