[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

وضعیت سپک تاکرای فارس اصلاً مناسب نیست‌، روزنامه شیراز نوین

سرمربی شیرازی تیم ملی سپک تاکرا گفت: برای نخستین بار تیم ملی با ترکیب بازیکنان امید و جوانان راهی مسابقات جهانی تایلند می‌شود. از استان فارس هیچ بازیکنی در این تیم نیست. حمید جعفری پور در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یونس طهرانی، امیر حسین سیفی از اراک، یاسر پردل، عارف صفایی و امیر حسین قرنجیک از استان گلستان، حسن عبداللهی آذر، مسعود فرمانی و ساسان ملک نژاد از شهرستان مراغه، ابوالفضل پور امامی‌، علی ایثار و علی شیبانی از سیستان و بلوچستان، علی آقابابایی از همدان، محمد عارف قره باغی از زنجان، رهام کیانی از کرمانشاه و آشور ماهانی از کرمان  ۱۵بازیکنان حاضر در این اردو  هستند و حمید زارع از مازندران هم به عنوان مربی حضور دارد.
وی ادامه داد: پس از اردوی آمادگی تیم ملی در شهرستان مراغه آذربایجان شرقی از بین ۱۵ بازیکن، تنها پنج نفر برای اردوی نهایی دعوت می‌شوند.
سرمربی اهل فارس، تیم بدون بازیکن از فارس
کاپیتان سابق تیم ملی سپک تاکرا در مورد عدم دعوت از بازیکنان فارس گفت: این رشته در فارس بعد از چندین سال تعطیلی، مدت کوتاهی است راه اندازی شده؛ اما به علت نداشتن سالن، هفته ای یک جلسه تمرین بیشتر برگزار نمی‌شود.
جعفری پور افزود: استان فارس زمانی قطب این رشته در کشور بود؛ اما وضعیت کنونی به هیچ عنوان مناسب نیست و از مسئولان ورزش فارس می‌خواهم مشکل محل تمرین این رشته جذاب را حل کنند تا شاهد رونق دوباره این رشته در فارس باشیم.
مسابقات جهانی سپک تاکرا اوایل شهریور ماه ۹۸ در تایلند برگزار می‌شود.
سپک تاکرا ورزشی شبیه والیبال است که به ‌جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می‌شود. این بازی از ورزش‌های بومی‌ جنوب شرق آسیاست و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است. 
هم اینک در دنیا سه نوع سپک تاکرا انجام می‌شود که شامل هوپ تاکرا، دبل تاکرا و سپک تاکرای ساحلی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی