[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رییس دفتر مقام معظم رهبری: شرایط کشور شرایط خاصی است، روزنامه شیراز نوین

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است و بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه قرار دارند، اما متأسفانه برخی ککشان هم نمی‌گزد و جنون نمایش ثروت را دارند و افراد زیادی را سراغ داریم که چنین هستند و توجهی ندارند که جامعه اکنون نیازمند ایثار و فداکاری است و باید به این خانواده‌ها کمک کرد.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمدی گلپایگانی در آیین پاسداشت نیم‌قرن خدمت آیت الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی‌فقیه در استان کرمان اظهار کرد: این بزرگداشت‌ها کار بسیار خوبی است که ریشه قرآنی دارد و باید بر آنها تأکید کرد.
وی با بیان اینکه آیت الله جعفری دوران طولانی در منصب خطیر امامت جمعه و نمایندگی ولی‌فقیه بوده و جوانی خود را در این راه گذاشته است، تصریح کرد: ساده‌زیستی آیت الله جعفری زبانزد بود و زندگی ایشان کاملاً معمولی و متوسط بوده و کمتر افرادی هستند که در این موقعیت‌ها تغییراتی در زندگیشان پیدا نشود.
رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به ولادت امام رضا علیه السلام در ماه ذی‌القعده بیان کرد: بنا به اعلام تولیت آستان، امسال آن‌حضرت 28میلیون نفر زائر داشته‌است که از نقاط مختلف ایران و دنیا و ملت‌های‌  مختلف به مشهد می‌آیند. وی با اشاره به علاقمندی پیروان فرق و مذاهب مختلف به ائمه علیهم‌السلام افزود: در پشت پرده خبرهایی هست و سرانگشت تدبیر حضرت حق دارد جهان را می‌چرخاند و اراده، اراده اوست اما خِدر مادیات جلوی دیدگان را می‌گیرد. محمدی‌گلپایگانی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: شرایط کشور شرایط خاصی است و بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه هستند اما برخی ککشان نمی‌گزد و جنون و نمایش ثروت را دارند و افراد زیادی را سراغ داریم که چنین هستند و توجهی ندارند که جامعه اکنون نیازمند ایثار و فداکاری است، باید به این خانواده‌ها کمک کرد.
 وی عنوان کرد: شهید بابایی در زمان خدمتش در اصفهان شب‌ها مقداری غذا تهیه می‌کرد و برای خانواده‌های‌ تهیدست در اصفهان می‌برد و افراد این‌چنینی نیز هستند که برای مردم دل می‌سوزانند.
رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: شب و روزی بر رهبری نمی‌گذرد که به فکر فقرا نباشند و همه امکاناتی که در اختیار ایشان است در اقصی نقاط کشور خرج همین افراد می‌شود.
وی با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری به خانواده شهدا افزود: یکی از برنامه‌های‌  ثابت رهبری دیدار با خانواده شهداء است و هرگز این رسم دیرین را ترک نکرده‌اند و معتقدند باید به خانواده شهداء خدمت کرد زیرا به دلیل خون آنهاست که امروز داریم زندگی می‌کنیم.
محمدی‌کلپایگانی با سفارش به جوانان مبنی بر قدر دانستن جوانی بیان کرد: سیاست رهبری بر این است که به جوانان توجه کرده و کار را به دست جوانان بسپارید، زیرا پیشرفت و همه چیز مرهون فکر و ذکر جوانان است و البته باید از تجربیات بزرگترها هم استفاده کرد. وی در ادامه با اشاره به عنایات مقام معظم رهبری به حاج قاسم سلیمانی گفت: این مرد بزرگ کارهای بزرگی انجام داده که واقعاً بی‌نظیر است و شوخی نیست که انگلیسی‌ها امروز التماس می‌کنند نفتکش آن‌ها را پس بدهیم. انگلیسی‌هایی که روزی در این کشور وزیر و وکیل تعیین می‌کردند.
رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در کشور گفت: از خدمات بزرگ نظام اسلامی‌احیاء ارزش‌های‌  فراموش شده بود و اکنون 900 امام جمعه در کشور داریم و ارزش‌های‌  فراموش شده‌ای که خاندان کثیف پهلوی به نابودی آن کمر بسته بودند، با انقلاب اسلامی‌زنده شد.
وی افزود: امام به گردن ما حق حیات دارد. امام ما را زنده کرد و به ما شخصیت داد و هویت فراموش شده را به ما برگرداند و ریشه طاغوت را کند و اکنون خلف صالح ایشان همان راه را ادامه می‌دهد. محمدی‌گلپایگانی تصریح کرد: نماز جمعه اهمیت بسیاری دارد و مردم و جوانان آشنا هستند. هر چند امروز فضای مجازی خطر جدی دارد اما در عین حال ریزش انقلاب نسبت به آنچه که به انقلاب و نظام پیوسته اند، قابل‌مقایسه نیست و انقلاب ما رویش دارد.
وی در پایان با تقدیر از خدمات آیت‌الله‌جعفری در استان کرمان بیان کرد: حجت‌الاسلام‌علیدادی‌سلیمانی نیز شایسته این مقام است و فردی متواضع، متدین، جدی و خدمتگزار بوده و معتقدیم خلف صالحی برای آیت‌الله جعفری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی