[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

استاندار فارس: عیب‌یابی ارگان‌ها مانع ناکارآمدی می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس عنوان کرد: اینکه در نمازجمعه تنها به عیوب نظام جمهوری اسلامی‌در چارچوب ارگان‌ها و قوا بپرداریم، تنها روحیه ناکارآمدی را پمپاژ می‌کنیم.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی‌شنبه6مرداد در دیدار با اعضای ستاد نمارجمعه شیراز، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی‌طی 40 سال گذشته در همه ابعاد کارآمد خوبی را از خود نشان داده و اگر این چنین نبود امکان نداشت در طول چهار دهه در مقابل هزاران مبحث دنیای استکبار علیه ایران، مقاومت کند.
وی با بیان اینکه امروز ایران از قطب‌های قدرتمند و اعتقادی و سیاسی در دنیا برخوردار است، افزود: نظام طی این سال‌ها در ابعاد مختلف کارآمد بوده، اما با جنبه‌های مدنظر بنیانگذار جمهوری اسلامی ‌فاصله دارد و برای کاهش این فاصله به تلاش همه ارکان نظام نیاز داریم.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: آسیب‌های در مسیر حرکت 40 ساله وجود دارد که باید با شناسایی، نسبت به تقویت آنها همت گمارد.
رحیمی‌با بیان اینکه سابقه برگزاری نمازجمعه در ایران به دوره حکومت صفوی برمی‌گردد، گفت: این نهاد سیاسی، عبادی در دو دولت پهلوی علی‌رغم اینکه شیخ‌الاسلام‌هایی در آن دوره زندگی می‌‎‌کردند که از جایگاه ویژه‌ای در بین مردم برخوردار بودند اما به دلیل ماهیت دین‌ستیز این دو دولت مورد بی‌مهری واقع شد و با استقرار نظام جمهوری اسلامی‌این جایگاه مجدداً احیا شد.
وی همچنین با بیان اینکه نمارجمعه نقش‌های متفاوتی دارد که برجسته‌ترین آن، نقش مذهبی و عبادی آن به عنوان یک فریضه الهی است، افزود: البته امروز احساس نیاز زیادی در رابطه با نقش فرهنگی نماز جمعه برای گسترش شعائر دینی می‌شود.
استاندار فارس تصریح کرد: برخی متعقدند که باید برخوردهای تند و خشنی در مقابله با هنجارها شود اما کار فرهنگی به شدت اثرگذارتر از این برخوردها خواهد بود.
رحیمی‌ادامه داد: دغدغه امروز بسیاری از مؤمنان، مسئله حجاب و عفاف است و بعضاً عدم رعایت آن در برخی مجامع عمومی‌آزار دهنده است که تلاش خطبای جمعه و مجموعه‌های فرهنگی می‌تواند مردم را به این مهم توجه دهند که حجاب و عفاف نگهدارنده بنیان خانواده و پرچم عمومی‌نظام جمهوری اسلامی‌ایران است.
وی همچنین انسجام‌بخشی، وحدت آفرینی، روشنگری و اعتماد آفرینی را از برجستگی‌های نقش سیاسی نمازجمعه ذکر کرد.
استاندار فارس  با اشاره به نقش اجتماعی نمازجمعه نیز گفت: وحدت‌آفرینی و پیوند بین مؤمنان، اطلاع از احول همدیگر و آشنایی‌ها در همین صفوف نمازجمعه شکل می‌گیرد و نمازجمعه یکی از مکان‌های معتبر و منسجمی‌است که مردم از حال یکدیگر باخبر می‌شوند.
رحیمی‌با بیان اینکه فاصله‌ای بین ارکان نظام وجود ندارد و همه ما ید واحد در راه اعتلای جمهوری اسلامی‌هستیم، اظهار کرد: تلاش‌مان بر این خواهد بود که جایگاه نمازجمعه در شیراز در شأن سومین حرم اهل‌بیت(ع) در کشور باشد.
وی همچنین تأکید کرد که تکلیف امروز همه ما تحقق دو مطلب رهبری در خصوص شعار سال و گام دوم خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی