[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بازسازی را شتاب بدهید ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل امور زیر بنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری ازستاد معین فارس و روستاهاى سیل‌زده خوزستان بازدید کرد.
دکتر علیرضا نخعی مدیرکل امور زیر بنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با حضور در روستاهاى سیل‌زده بخش غرب شعیبیه شهرستان شوشتر در استان خوزستان بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای شتاب بخشی به توسعه مناطق آسیب‌دیده از سیل تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، دکتر نخعی با حضور در روستاهای سیل‌زده در جمع نیروهای جهادی ستاد معین بنیاد مسکن استان فارس، بخشدار شعیببه و مسئولان امور روستایی استاندارى خوزستان، اولویت بخشیدن به امور بازسازی مناطق آسیب‌دیده را یک اصل دانست و گفت: همه نیروهای خدوم و دلسوز که اکنون در منطقه حضور دارند باید شتاب بخشی به بازسازی‌ها را یک اولویت بدانند.
 در این بازدید که مهندس محمد جابری انصاری رئیس ستاد بازسازى استان فارس مستقر در شعیبیه هم حضور داشت از روند بازسازى منازل احداثى و مشکلات زیربنایی تخریب شده در جریان سیل دیدن کردند.
بخشدار شعیبیه در حاشیه این بازدید ضمن تشکر از حضور  دکتر نخعی، وضعیت نامناسب جاده ارتباطى روستایی و ترمیم سیل‌بند را به‌عنوان دو دغدغه اصلی مردم شریف بخش شعیبیه عنوان کرد و خواستار مساعدت و تأمین اعتبار بیشتر برای اجرای این طرح‌‌های‌  زیربنایی شد.
مهندس محمد جابری انصاری رئیس ستاد بازسازى استان فارس هم با ارائه گزارشی از روند اجرای طرح‌‌های‌  عملیاتی برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده با بیان اینکه تلاش شبانه‌روزی کارکنان خدوم و جهادی بنیاد مسکن برای ترمیم ویرانی‌های ناشی از سیل در شهرستان شوشتر استان خوزستان توسط ستاد معین بنیاد مسکن فارس ادامه دارد، گفت: کار آواربرداری در 17 شهر و روستای شهرستان شوشتر توسط ستاد معین بنیاد مسکن فارس به پایان رسید.
وی با بیان اینکه بازسازی‌ها در مناطق سیل‌زده شهرستان شوشتر و مناطق حادثه‌دیده گوران و شعیبیه در شهرستان شوشتر استان خوزستان تداوم دارد،  اظهار داشت: تلاش‌‌های‌ بی‌وقفه نیروهای خدوم منجر به بازسازی و بهسازی مناطق آسیب‌دیده خواهد شد و دراین میان مشارکت و همراهی مردم خوزستان ستودنی است.
جابری انصاری  ادامه داد: نیروهای جهادی با بهره‌گیری از توان مهندسی مدیریت اجرایی و امور ماشین‌آلات  بنیاد مسکن استان فارس در ستاد بازسازی استان فارس در سه شهر و 14 روستا کار آواربرداری را انجام می‌دهند، آواربرداری در شهرهای گرم خوزستان کاری سخت و دشوار است، اما با اراده نیروهای جهادی و خدوم، این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد. سیلاب فروردین ماه سال‌جاری به بیش از یک هزارو 680 واحد مسکن روستایی و شهری در بخش شعیبیه  شهرستان شوشتر در استان خوزستان خسارت زد.  بنیاد مسکن فارس به عنوان ستاد معین بازسازی کار ارزیابی و تعیین خسارت و همچنین مساعدت با بهسازی و بازسازی این مناطق را بر عهده دارد.
براساس برآورد اولیه کارشناسان واحدهای مسکونی حدود 14روستا در بخش شعیبیه خسارت جدی دیده‌اند حدود 230واحد مسکونی خسارت دیده از سیل نیاز به احداث مجدد دارند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی