[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

دردسرگردشگری در فضای مجازی ، روزنامه شیراز نوین

مسئول نظارت بردفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی فارس از برخورد جدی و قانونی با  متخلفان برگزار کننده تورهای  گردشگری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، محمدکاظم‌بهادری پور با اعلام این خبر، گفت: به منظور رعایت حقوق شهروندان و مسافران، حمایت از بخش‌‌های‌ خصوصی فعال دارای مجوزگردشگری و سالم‌سازی امرسفر؛ طی هماهنگی به عمل آمده با مقامات قضایی استان با افرادی که بدون اخذ مجوز اقدام به فعالیت در زمینه ثبت‌نام و اجرای تورهای گردشگری به ویژه طبیعت‌گردی و تورهای زیارتی می‌نمایند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد. 
وی افزود: این افراد و به ویژه افرادی که درفضاهای مجازی به تبلیغات خود ادامه می‌دهند با کمک دیده‌بانان فضاهای مجازی شناساسی  و فراخوانده می‌شوند و درصورت ادامه فعالیت به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. 
بهادری پور ادامه داد:  برخی از این افراد ممکن است به قوانین و مقررات آشنایی نداشته  و از روی  ناآگاهی دراین حیطه ورود کرده‌اند که در مرحله نخست با اخذ تعهد مبنی برعدم ارتکاب مجدد به تخلف مورد خطاب قرار گرفته و درصورت تکرار فعالیت، توسط مراجع قضایی با آنها برخورد خواهد شد. 
مسئول نظارت بر دفاترخدمات مسافرتی و جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی فارس اضافه کرد: برگزاری تورهای تخصصی طبیعت‌گردی می‌بایست صرفاً توسط دفاتر مسافرتی مجوزدار و با استفاده از راهنمایان مجرب صورت گیرد که متأسفانه گاهاً افرادی بدون تخصص و مهارت لازم و فاقدمجوز به ویژه در فضاهای مجازی اقدام به تبلیغ در زمینه برگزاری تورهای طبیعت‌گردی یک روزه  می‌نمایند و مردم نیز بدون توجه به نداشتن مجوز این تورها، در آن شرکت می‌کنند. 
وی اظهار داشت: در حال حاضر شاهد مراجعه افرادی به ویژه قشر جوان هستیم که به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی و پایین بودن کیفیت خدمات و عدم پایبندی مجریان تور به تعهدات خود، از این تورها شکایت می‌نمایند. 
وی با تأکید بر اینکه راهنمایی گروه‌‌های‌ طبیعت‌گردی و کوهنوردی از امور بسیار حرفه‌ای و مهم است، تصریح کرد: افراد فاقد مجوز و مهارت، گردشگران را به مکان‌‌های‌ پرخطر درمسیر رودخانه‌ها و کوه‌ها برده و بدون رعایت مسائل ایمنی مسافران، منجر به  رخ دادن حوادث تلخ شده‌اند و در زمان بروز حادثه هیچ حمایتی از افراد آسیب‌دیده انجام نمی‌دهند. 
بهادری‌پور خاطر نشان کرد: عموم همشهریان و علاقه‌مندان به سفر و به ویژه طبیعت‌گردی، می‌بایست درهنگام خرید تور، از مجوزدار بودن آن اطمینان حاصل نمایند و اقدام به انعقاد قرارداد در دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز نمایند. گفتنی است: فهرست دفاتر و شرکت‌‌های‌  گردشگری مجوزدار در سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس به نشانی farschto.ir درج گردیده است. همچنین تلفن رسیدگی به شکایات نیز 32244067  می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی