[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس: نظارت‌ها بر امور قضایی تشدید می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم تکریم و معارفه رئیس و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوانات با اشاره به اهمیت نقش رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی در امر مبارزه جدی و قاطع با فساد بر حمایت و پشتیبانی از رؤسا و دادستان‌های پیگیر در امر مبارزه با مفاسد تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در این مراسم با اشاره به سالگرد چهلمین سال برپایی نماز جمعه در ایران اسلامی بر حفظ و تقویت  این سنگر بزرگ معنوی تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: همه مسئولان موظف به تقویت این مراسم سیاسی عبادی هستند. نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس همچنین با اشاره به سالروز عملیات مرصاد با بیان اینکه دشمنان انقلاب در جنگ سخت با به کار‌گیری هر شيوه و روشی نتوانستند بر همت و اراده پولادین ملت ایران غلبه کنند، گفت: بر همه آشکار است که دشمنان انقلاب  امروز از طریق جنگ اقتصادی و همچنین هجمه فرهنگی به‌خصوص در فضای مجازی تلاش می‌کنند فرهنگ دینی و وجهه اسلامی ایران را تحت تأثیر قرار دهند اما با توکل به خدا و آگاهی و بصیرت مردم و به‌خصوص جوانان این مرز و بوم  در جنگ نرم و اقتصادی دشمن نیز نصرت خواهیم یافت. وی راه استمرار این پیروزی‌های  بزرگ را پیروی از مقتدا و رهبر و سکاندار این انقلاب و نظام خواند و افزود: صراط مستقیم همواره گام برداشتن در مسیر رهبری است. رئیس شورای قضایی استان در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مسئولان قضایی، اجرایی و مردم شهرستان بوانات با تأکید بر به اهمیت نقش رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی در امر مبارزه جدی و قاطع با فساد، بیان داشت: حمایت و پشتیبانی کامل و همه جانبه‌ایی از رؤسا و دادستان‌های پیگیر در امر مبارزه با مفاسد خواهیم داشت. حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی با تمجید از برنامه‌های ریاست معظم قوه قضائیه و بنیان نهادن طرح تحول در دستگاه قضایی توسط ایشان گفت: مجریان این طرح تحول مسئولان قضایی در سراسر کشور هستند و ما نیز به عنوان خدمتگزاران مردم شریف در مجموعه قضایی استان فارس تلاش خواهیم کرد برنامه‌های تحول‌گرایانه حضرت آیت الله رئیسی را با حساسیت اجرا نمائیم.
 وی تکریم ارباب رجوع را یکی از مهمترین برنامه‌های طرح تحول در دستگاه قضایی ارزیابی کرد و با بیان اینکه احترام به ارباب‌رجوع و رعایت حرمت و کرامت انسانی مراجعان مورد تأکید ریاست معظم قوه قضائیه می‌باشد، گفت: دادگاه ملجاء و پناهگاه مردم است بنابراین باید ضمن تلاش در راه دور نگهداشتن مجموعه قضایی از هر گونه فساد، جایگاه دستگاه قضایی در رسیدگی به محرومین و مستضعفین و کسانی که به هر طریق مورد ظلم واقع شده‌اند را بیش از همیشه تقویت کرد. رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین از تشدید نظارت‌های آشکار و پنهان در مجموعه قضایی استان خبر داد و افزود: گرچه بدنه کلی مجموعه قضایی و اداری دادگستری استان فارس سالم هستند اما این امر رافع مسئولیت ما در امر نظارت نیست و ما نظارت‌ها را در دوران جدید به صورت آشکار و پنهان بیش از گذشته در دستور کار قرار داده‌ایم. حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه بر اتقان آراء قضایی تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: یکی دیگر از برنامه‌های اولویت‌دار ما در مجموعه قضایی که بسیار مورد تأکید رئیس قوه‌قضائیه می‌باشد موضوع اتقان آراء قضایی است و در همین راستا ما در مجموعه قضایی استان با استفاده از ظرفیت‌های حوزه و دانشگاه، برنامه‌های تحولی ویژه‌ای را دنبال می‌کنیم.
وی با اشاره به بیشترین جرائم و خواسته‌های مطرح در دادگستری بوانات پائین بودن دعاوی خانوادگی در بوانات را ستود و تصریح کرد: این امر ناشی از فرهنگ غنی و توجه مردم شریف این شهرستان به جایگاه خانواده به عنوان یکی از ارکان مهم تشکیل‌دهنده جامعه سالم است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: حفظ حقوق بیت‌المال و مبارزه با زمین‌خواری همواره از برنامه‌های اولویت‌دار در مجموعه قضایی بوده است و در دوران تحول قضایی باید دفاع از حقوق بیت‌المال به صورت ویژه توسط رؤسا و دادستان‌ها دنبال شود. در پایان این مراسم رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیراز تلاش‌ها قاضی محسن مدرسی‌پور رئیس سابق حوزه قضایی بوانات، قاضی سیدرضا حسینی را که پیش از این مسئولیت دادستانی عمومی و انقلاب را در این حوزه قضایی برعهده داشت به عنوان رئیس دادگستری این شهرستان معرفی کرد.
همچنین قاضی کاووس مردانه نیز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوانات معرفی گردید.
گفتنی است در ادامه سفر یک روزه رئیس کل دادگستری استان فارس به شهرستان بوانات مشکلات حقوق و قضایی بیش از 20 نفر مراجعان توسط نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس بررسی و مطابق قانون دستوراتی در راستای حل مشکلات مطرح شده صادر گردید.
در پایان این سفر یک روزه بخش الحاقی ساختمان دادگستری شهرستان بوانات به مساحت  ٢٨٠ متر مربع توسط رئیس کل دادگستری استان فارس افتتاح گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی