[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

ائمه جمعه پدران معنوی مردم هستند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی ‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس به همراه غلامرضا یوسفی نژاد، معاونت توسعه نیروی انسانی و منابع این اداره کل، مهدی امیدبخش، معاونت فرهنگی و امور رسانه این اداره و محسن پرهیزگار، رئیس حراست فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ فارس، هم‌زمان با سالروز برپایی نخستین نمازجمعه پس از انقلاب اسلامی ‌به امامت مرحوم آیت‌الله سید محمود طالقانی، در کنار سایر مدیران کل ادارات و نهادها میز خدمت اداره تابعه را در مصلی نمازجمعه شیراز برپا کردند و از نزدیک و به صورت رودررو با مردم نشستند.
صابر سهرابی در حاشیه این آیین گفت: نمازجمعه سنگری است که در آن وحدت و یکپارچگی جامعه پاسبانی می‌شود. سهرابی ادامه داد: حضور مسئولان در نمازجمعه و جماعت باعث پیوند عمیق‌‌تر بین مردم و مسئولان خواهد شد؛ زیرا این حضور نشان از مردمی‌بودن مسئولان است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس ضمن گرامی‌داشت یاد و نام و خاطره مرحومان شهید آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب امام جمعه اسبق شیراز، آیت‌الله شیخ محی‌الدین حائری شیرازی امام جمعه اسبق شیراز، آیت‌الله شیخ اسدالله ایمانی، امام جمعه سابق شیراز، شهید حجت‌الاسلام شیخ عبدالرحیم دانشجو امام جمعه اسبق موقت کازرون و شهید حجت‌الاسلام شیخ محمد خرسند امام جمعه کازرون گفت: ائمه جمعه از آغاز انقلاب اسلامی، جایگاه پدران معنوی مردم را داشته‌اند و همین امر سبب شده است تا مورد ترور شخصیت و حتی ترور فیزیکی توسط دشمنان و منافقان قرار بگیرند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی ‌فارس اظهار داشت: ائمه جمعه در هر شهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی ‌هستند که مصوبات آن حکم قانون را دارد و سیاستگذاری‌های کلان فرهنگی هر شهر و استان در این شورا انجام می‌شود که خود نشان از جایگاه قانونی امام جمعه است. وی تأکید کرد: حضور مسئولان در نمازجمعه و پاسخگویی به مسائل مردم، خود از برکات نمازجمعه در جمهوری اسلامی ‌است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی