[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای گامی‌در جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید است، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس:
آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای گامی‌در جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مراکز آموزش فنی حرفه‌ای و آموزشگاه‌های آزاد شیراز که با عنوان مهارت، کارآفرینی و رونق تولید در محل باغ جنت برپا شده است، با تأکید بر اهمیت توسعه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، عنوان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، ما به پنجه‌های کارآمد نیاز داریم تا علم‌آموزی جوانان، زمینه جذب آنها در بازار کار را فراهم کند.
وی با تأکید بر ضرورت توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی متخصص، خاطرنشان کرد: خدمات مهارت‌آموزی در سطح استان فارس در 700 مرکز فنی‌حرفه‌ای دولتی و خصوصی انجام می‌شود. قاسم ‌ور با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن، اظهار کرد: جوانان می‌توانند مهارت‌‌های‌  لازم را با استفاده از آموزش‌‌های‌ فنی‌حرفه‌ای بیاموزند و  با بهره‌گیری از این ظرفیت‌‌های‌  استان، در راستای کارآفرینی و رونق تولید گام بردارند. معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس به کارگیری سرمایه‌‌های‌ درونی کشور را از جمله مؤلفه‌‌های‌ سیاست‌‌های‌ ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری دانست و یادآور شد: در شرایط کنونی که تحریم‌‌های‌  ظالمانه علیه کشور ایجاد شده است جوانان می‌توانند با کسب مهارت و تقویت نیروی انسانی متخصص زمینه اشتغال‌زایی را در کشور مهیا کنند.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال به عنوان دغدغه امروز جامعه و مسئولان مطرح است،  گفت: مهارت‌آموزی  ضرورت کشور است و باید در سطح استان با وحدت و همدلی گام‌‌های‌ بلندتری در جهت فرهنگ‌سازی، تبلیغ و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص برداشته شود.
قاسم‌پور بیان کرد: اختصاص اعتبار در زمینه مهارت‌آموزی‌‌های‌ فنی و حرفه‌ای به نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی