[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

مدیرکل ارشاد فارس: حفظ استقلال اصلی‌ترین رسالت رسانه است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: حفظ استقلال، اصلی‌ترین رسالت هر رسانه محسوب می‌شود و به واسطه آن یک رسانه به رسانه‌ای مردمی تبدیل شده و جایگاه ویژه‌ای پیدا خواهد کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی یکشنبه 6 مرداد با حضور در جهاددانشگاهی فارس، از دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا بازدید و ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تأسیس جهاددانشگاهی و گرامی‌داشت مقام خبرنگار، بیان کرد: معتقدیم که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برهه‌ای از زمان نتوانسته به خوبی از ظرفیت فرهنگی و هنری سایر دستگاه‌های اجرایی در فارس استفاده کند.
وی با تأکید بر اینکه تلاش ما بر شناسایی این ظرفیت‌ها، حمایت و پشتیبانی از آنهاست، هدف از این مهم را جریان‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در سطح جامعه عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به تعامل و رایزنی‌های انجام شده با دستگاه‌های متولی فرهنگ، از جهاددانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای متولی این حوزه یاد کرد و گفت: ظرفیت‌های بالقوه خوبی در این مجموعه وجود دارد.
سهرابی همچنین با تصریح بر اینکه سال‌هاست دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا خود را به مردم ثابت کرده‌اند، استقبال مردم از این دو خبرگزاری را گویای این مدعا دانست.
وی با اعلام رضایت از قلم خبرنگاران این دو رسانه، تصریح کرد: برخلاف دیگر رسانه‌ها، اما در این دو خبرگزاری کمتر خبری از ایجاد فضای یأس و ناامیدی میان مردم دیده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به نگاه مثبت رئیس جهاددانشگاهی فارس برای تحول در عرصه فرهنگ و هنر هم اشاره و بیان کرد: متأسفانه بسیاری از مردم اطلاعی از برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر و استان ندارند و ما تنها ساختارهای جزیی را می‌بینیم.
سهرابی همچنین با بیان اینکه تصور بر این است که با وجود چند خبرگزاری و روزنامه، مردم از برنامه‌های هنری و فرهنگی اطلاع پیدا می‌کنند، گفت: اطلاع‌رسانی به مردم در این حوزه، هم برنامه و هم دقت می‌خواهد. وی خاطرنشان کرد: در 80 درصد از برنامه‌های فرهنگی و هنری چهره‌ها یکسان است و این ضعف ما را می‌رساند که نتوانسته‌ایم خوب اطلاع‌رسانی کنیم و همه اقشار مردم را به سمت آنها هدایت کنیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه سه رکن اصلی هر رسانه که همان صحت، دقت و سرعت است به وفور در این دو خبرگزاری دیده می‌شود، گفت: امروز بسیاری از رسانه‌ها به جای پرداختن به مطالبات مردمی تنها به انعکاس صحبت مردم و وعده‌های مسئولان بسنده کرده‌اند، در حالی‌که اگر تولید محتوا داشته‌باشیم، بی‌شک شاهد ارتقای جایگاه اصلی رسانه‌ها خواهیم بود. به گزارش ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در این دیدار با امضای یک تفاهم‌نامه، با موضوع اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد قرآنی، اولین گام را در اجرای فعالیت‌های مشترک برداشتند. 
براساس این تفاهم‌نامه دو طرف موافقت کردند که در موضوع اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری با رویکرد قرآنی، برای اجرای همایش قرآن و مکتب‌های ادبی معاصر، بزرگداشت سید علیخان مدنی؛ برترین شارح صحیفه سجادیه، جشنواره طراحی المان‌های قرآنی، جشنواره شهود قدسی، کنگره ادبیات و قرآن (حافظ و قرآن) و همکاری در توسعه فعالیت‌های خبرگزاری ایکنا، با هم همکاری داشته باشند. 
در این تفاهم‌نامه بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاددانشگاهی استان فارس برای اجرای دقیق برنامه‌های مدنظر تأکید شده است. 
این تفاهم‌نامه که مدت آن 2 سال خواهد بود، با هدف نشر مفاهیم قرآنی از طریق اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در زمینه‌های گوناگون و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های 2 دستگاه، منعقد شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی