[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

رئیس جهاددانشگاهی فارس: فعالیت فرهنگی از اولویت‌های اصلی جهاددانشگاهی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: فعالیت فرهنگی ماهیت اصلی و از اولویت‌های اصلی جهاددانشگاهی محسوب می‎شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، دکتر مظاهر بابایی در حاشیه بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان از جهاددانشگاهی فارس و دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا، با بیان اینکه جنس کار اصلی این نهاد، فعالیت در حوزه فرهنگی است، افزود: طی یک سال گذشته با حمایت این اداره کل فعالیت‌های خوبی انجام شده است.
وی به دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا به عنوان یکی از ظرفیت‌‌های‌  شاخص بخش فرهنگ جهاددانشگاهی اشاره و عنوان کرد: این دو خبرگزاری انصافاً کار خبری را تنها به صرف اطلاع‌رسانی و خارج از دیدگاه جناحی انجام می‌دهند و البته به دنبال نقد و انعکاس مشکلات مردم هم هستند.
همچنین در حاشیه این دیدار تفاهم‌نامه اجرای برنامه‌های مشترک قرآنی بین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌و رئیس جهاددانشگاهی استان فارس منعقد شد. بابایی در این خصوص نیز امیداوری کرد که انعقاد این تفاهم‌نامه بستری برای افزایش فعالیت‌های فرهنگی بین این نهاد و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس باشد.
وی بر کاربردی شدن این تفاهم‌نامه تأکید و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی فارس همه توان خود در بخش فرهنگی و سایر بخش‌ها را برای عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه و مصوبات شورای فرهنگی عمومی‌استان به کار خواهد گرفت.
ر ئیس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: امید است آغاز رسمی‌همکاری این مجموعه با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد این استان، به الگویی برای سایر سازمان‌ها بدل شود، چرا که به شدت، نیازمند اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح جامعه هستیم.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ و مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، با امضای یک تفاهم‌نامه، با موضوع اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد قرآنی، اولین گام را در اجرای فعالیت‌های مشترک برداشتند.
براساس این تفاهم‌نامه دو طرف موافقت کردند که در موضوع اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری با رویکرد قرآنی، برای اجرای همایش قرآن و مکتب‌های ادبی معاصر، بزرگداشت سید علیخان مدنی؛ برترین شارح صحیفه سجادیه، جشنواره طراحی المان‌های قرآنی، جشنواره شهود قدسی، کنگره ادبیات و قرآن (حافظ و قرآن) و همکاری در توسعه فعالیت‌های خبرگزاری ایکنا، با هم همکاری داشته‌باشند.
در این تفاهم‌نامه بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و جهاددانشگاهی استان فارس برای اجرای دقیق برنامه‌های مد نظر تأکید شده است.
این تفاهم‌نامه که مدت آن 2 سال خواهد بود، با هدف نشر مفاهیم قرآنی از طریق اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در زمینه‌های گوناگون و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های 2 دستگاه، منعقد شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی