[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

۲۸ هزار و ۴۶۹ نفر در دوره‌های کارورزی شرکت کردند، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان فارس، گفت: ۲۸ هزار و ۴۶۹ نفر در دوره‌های کارورزی شرکت کردند که ۷ هزار و ۹۶۸ نفر مورد استقبال کارفرمایان قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار مهر، سهراب مختاری در آخرین روز از هفته ملی مهارت و ترویج کارآفرینی، گفت: متأسفانه ارتباط بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با صنعت وجود ندارد.
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تعداد ۱۹ هزار و ۴۰۳ نفر به کاریابی‌ها به عنوان فرصت شغلی مراجعه کردند که ۲۰ هزار و ۱۰۲ نفر نیروی آماده به کار به آنان معرفی شد، اعلام کرد: از این میان تنها ۵ هزار و ۳۶۵ نفر نظر کارفرما را جلب کردند و این نشان می‌دهد که لازم است کسب مهارت را دنبال کنیم.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری دانش‌آموختگان در فارس ۱۵ و سه دهم درصد بوده و این در حالی است که این رقم در کشور بیش از ۱۸ درصد است، تأکید کرد: ۶۵ هزار و ۶۸۵ نفر فارغ‌التحصیل بیکار در فارس وجود دارد.
مختاری با یادآوری این مطلب که جامعه نیاز به آموزش‌های فرهنگی در خصوص شغل دارد چرا که شغل شریف بودن آن مهم است نه نحوه انجام آن، برخی‌ها فقط شغل را در میز اداری می‌بینند، اظهارکرد: نهضت مهارت‌آموزی باید توسط دولت دنبال شود که از این رو ۲۸ هزار و ۴۶۹ نفر در دوره‌های کارورزی شرکت کردند و از آن میزان هفت‌هزار و ۹۶۸ نفر مورد استقبال کارفرمایان قرار گرفتند و ۲ هزار و ۵۶ کارگاه برای کارورزی اعلام آمادگی کردند.
به گفته مدیرکل تعاون فارس، تلفیق دانش، مهارت، خلاقیت و نوآوری رمز نجات کارگاه‌ها برای جذب نیرو و همچنین رمز جذب فارغ‌التحصیلان بیکار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی