[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

جذب اعتبارات توازن با موفقیت، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس گفت: برای نخستین بار در سال ۹۷ موفق شدیم ردیف استانی در سازمان برنامه و بودجه دریافت کرده کرده و یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار در بحث توازن جذب کنیم.
محمد جامعی امروز در دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی‌دانشکده‌های فنی استان فارس نقش  ارتباطات را در رشد و تعالی دانشگاه مؤثر دانست و اظهار داشت: در حال حاضر نیز به دنبال جذب اعتبارات نفت و گاز، توازن و جذب اعتبارات دیگر از سایر منابع هستیم.
وی به برگزاری  دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی‌دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان فارس اشاره کرد و افزود: این دوره نخستین دوره‌ای است که در سطح دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ویژه مسئولان روابط عمومی ‌برگزار می‌شود که امیدوارم مؤثر واقع شده و به عنوان یک الگو در سایر استان‌ها نیز اجرایی شود.
رئیس دانشکده فنی مهندسی شهید باهنر شیراز، بیان کرد: با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی از جمله روابط عمومی‌ها به دنبال این هستیم  تا با گفتمان مشترک، یکسان‌سازی روندها و اصلاح فرآیندها در دانشکده‌‌های‌ فنی و حرفه ای باعث ارتقاء جایگاه  دانشگاه فنی و حرفه‌ای شویم.
جامعی گفت: در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به سمتی پیش رفته‌ایم که با استفاده از توانمندی‌های کارکنان واحد استانی، آموزش‌های مختلف را ارائه می‌دهیم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس همچنین به نقش روابط عمومی‌ها اشاره کرد و گفت: روابط عمومی‌در دانشگاه جایگاه مهمی‌دارد و باید مشاورانی امین و زبان گویا برای رئیس دانشگاه باشند و بیش از پیش جایگاه آنان ارتقاء یابد.
جامعی گفت: در دانشکده‌های فنی این استان فعالیت‌های زیادی انجام می‌شود اما انعکاس مطلوب ندارد که در این زمینه روابط عمومی‌ها می‌توانند این فعالیت‌ها را به جامعه معرفی کرده و در پی آن با مسئولان شهرستان‌ها ارتباط گرفته و به ارتقاء دانشگاه کمک کنند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با اشاره به اینکه هنوز این دانشگاه برای عده‌ای در جامعه ناشناخته است، گفت:  با توجه به پتانسیل‌های موجود هنوز نتوانستم جایگاه دانشگاه را تبیین کنیم که این مهم یکی از وظایف مسئولان روابط عمومی‌به شمار می‌رود.
جامعی تصریح کرد: معرفی بیش از پیش دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با برگزاری جلسه‌های مختلف با صدا و سیما و برنامه‌سازان دنبال شده که تاکنون مسئولان و اعضای هیئت علمی‌دانشگاه استان در چندین برنامه زنده تلویزیونی حضور یافته‌اند. وی افزود: همچنین برای معرفی بیش از پیش جایگاه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و همچنین تقویت ارتباط با صنعت در اصناف، اتاق بازرگانی و کمیسیون‌های مختلف آن از جمله صنعت، آموزش و پژوهش صاحب کرسی هستیم و همواره آموزش‌‌هایی به صنعت، نظام مهندسی ساختمان و اصناف ارائه می‌دهیم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با تأکید بر اینکه یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه ارائه خدمات اجتماعی است، خاطرنشان کرد: اینکه در دانشگاه افرادی وارد و یا خارج شوند، ارزش ندارد و اگر خواستار پیامدهای اجتماعی هستیم، باید در کنار خدمات فنی به رسالت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز توجه و اهتمام ویژه شود.
در این نشست، علی همزه‌ای از کارشناسان روابط عمومی‌دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور نیز اظهار داشت: در حال حاضر توجه ویژه‌ای به جایگاه روابط عمومی‌در این دانشگاه شده و ارتقاء بیش از پیش آن نیز در برنامه است.
همزه‌ای با قدردانی از دکتر جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در برگزاری دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی‌دانشکده‌ها و آموزشکده‌های استان فارس خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس جزء برترین‌ها در کشور است و با رصد هفتگی که از فعالیت روابط عمومی‌مراکز استان‌ها داریم، استان فارس ارتباط مناسبی با رسانه‌ها داشته که این جای قدردانی دارد.
بر اساس این گزارش، برای نخستین بار در  دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، به همت روابط عمومی‌دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی‌دانشکده‌‌های‌  فنی و حرفه‌ای استان فارس در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی