[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

کار جهادی روند بازسازی را تسهیل کرده است ، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی، مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در جمع ستاد معین بنیاد مسکن فارس مستقر در خوزستان و اعضای ستاد بازسازی شهرستان شوشتر با تأکید بر بهره‌گیری از توان جهادی همه نیروهای مردمی ‌و خدوم برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل بیان داشت: همت والای نیروهای جهادی راه بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل در شوشتر را هموار کرده است.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس این نشست به منظور بررسی بازسازی مناطق سیل‌زده بخش گوریه شهرستان شوشتر خوزستان و با حضور مهندس زمانی مدیر کل  بنیاد مسکن فارس، مهندس دهقانی مدیر کل بنیاد مسکن خوزستان،  فرماندار شهرستان شوشتر، بخشدار بخش گوریه، مهندس انصاری مدیر ستاد بازسازی فارس مستقر در بخش گوریه، مهندس علیاری معاونت ستاد هماهنگی بازسازی، رؤسای بانک‌های عامل شهرستان شوشتر، اعضای شوراها و دهیاری‌‌های‌ تابعه بخش گوریه در بخشداری بخش گوریه برگزار شد.
مهندس زمانی دراین نشست با تشریح اقدامات انجام شده توسط ستاد بازسازی بنیاد مسکن فارس در شهرستان شوشتر اضافه کرد: نیروهای خدوم و جهادی بنیاد مسکن از ابتدای بروز بحران سیل در شهرستان شوشتر در کنار مردم این شهرستان بوده است و کار کمک به مردم در بازگشت به زندگی عادی را انجام داده است و اکنون نیز بدون وقفه در یک تلاش شبانه‌روزی کار بازسازی مناطق و تسهیل‌گری دراعطای تسهیلات را دنبال می‌کند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با تأکید بر اینکه تعمیر و احداث منازل سیل‌زدگان روستاهای بخش گوریه در حال انجام است، گفت: ستاد بازسازی بنیاد مسکن فارس به عنوان بنیاد معین استان خوزستان در این استان فعال است و در بیش از ۵۰ درصد از واحدهای آسیب‌دیده شهرستان شوشتر کار تعمیرات را به پایان رسانده است. 
عطا الله زمانی، مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی نیروهای جهادی و خدوم بنیاد مسکن فارس در استان خوزستان افزود: از مجموع یک هزار و ۵۴۰ واحد مسکونی معرفی شده که نیازمند احداث مجدد یا تعمیرات اساسی بوده است، تا کنون برای ۸۹۷ واحد عقد قرار داده شده تا بتوانند تسهیلات لازم را دریافت کنند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه این تعداد حدود ۶۰درصد از واحد‌‌های‌ نیازمند احداث مجدد یا تعمیرات اساسی را تشکیل می‌دهند، افزود: مشارکت و همراهی مردم شهرستان شوشتر و ساکنان شهرهای گوریه و شعیبیه که بنیاد مسکن فارس مسئولیت بازسازی و تسهیل‌گیری اعطای تسهیلات در این مناطق را بر عهده دارد، کم نظیر و مثال زدنی است.
مهندس زمانی اضافه کرد: کار آواربرداری در مناطق آسیب‌دیده سه شهر و ۱۴ روستا در شهرستان شوشتر با مشارکت ستاد معین بنیاد مسکن فارس در حال انجام است و برای ۳۰۴ واحد روستایی این شهرستان کار پیاده کردن نقشه و اجرای پی انجام شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن فارس از ابتدای بروز سیل در خوزستان کار ارزیابی واحدهای خسارت‌دیده را هم انجام داده‌اند، اضافه کرد: در ۳۹ روستا و یک شهر در شهرستان شوشتر نیز عملیات بهسازی و بازسازی در مرحله آرموتوربندی است، همچنین کار پی‌سازی، شناژبندی و کرسی‌بندی نیز در یک شهر و ۲۴ روستا انجام شده است.
وی با بیان اینکه کار جبران خسارت‌ها در بخش شعیبیه این شهرستان هم  در حال انجام است، افزود: براساس ارزیابی انجام شده توسط کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌حدود ۸۱۶ واحد مسکونی در بخش شعیبیه نیاز به احداث مجدد و یک هزار و ۳۳۵ واحد نیاز به تعمیر دارند.
وی افزود: کار احداث ۱۵۱ واحد تخریبی و مرمت یک هزار و ۳۰۱ واحد تعمیری هم اکنون در حال انجام است که برای پیشرفت بهتر، نیاز است بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط سرعت عمل بیشتری داشته‌باشند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس خاطر نشان کرد: همچنین تاکنون حدود ۶۴۴ پرونده برای دریافت تسهیلات معیشتی تحویل بانک شده که ۲۲۹ پرونده  از این تعداد انعقاد قرارداد شده است.
مهندس زمانی  افزود: این تسهیلات بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال هستند که پس از ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌افراد به بانک معرفی شدند. فرماندار شوشتر نیز دراین نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن اظهار داشت: در  فروردین امسال ۴۲ روستای بخش شعیبیه در معرض خطر سیلاب قرار گرفتند و سیلاب وارد واحدهای مسکونی بیش از ۲۴ روستا شد.
حسین پنبه دانه‌پور  با تأکید بر اینکه نیروهای جهادی تا آخرین مرحله در کنار مردم مناطق آسیب‌دیده قرار دارند، گفت: با مشارکت بنیاد مسکن برای هر واحد مسکونی سیل زده ۶۰ پاکت سیمان نیز از طرف بنیاد مستضعفان به سیل‌زدگان اهدا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی