[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

مشکل تولید با بانک‌ها تداوم دارد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌اتاق بازرگانی فارس، کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی استان فارس در تیرماه جاری با تشکیل چهار جلسه به 45پرونده و درخواست فعالان اقتصادی بررسی و رسیدگی شد.
در جلسات این کارگروه که با حضور نجیبی معاون قضایی دادگستری استان فارس و سلطانی‌فر معاون دادستان برگزار شد، 45 پرونده فعالان اقتصادی استان رسیدگی شد.
بر اساس این گزارش، موضوع پرونده‌‌های‌ مطرح شده در این جلسات در زمینه‌‌های‌ مشکلات بانک‌ها، استعلام و پیگیری نحوه محاسبه میزان بدهی و تسهیلات وام‌گیرندگان، صدور قرار کارشناسی، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به اجرای ثبت و ممنوع‌الخروجی ضامنین است.
این جلسات پنج مصوبه داشت که پیگیری و اجرای آن در دستور کار دبیرخانه این کارگروه قرار گرفته است.
همچنین برای رفع مشکل فعالان اقتصادی و حل پرونده‌‌های‌  فوق، 40 مکاتبه با بانک‌ها و سازمان‌‌های‌  دولتی انجام شد که عمده پرونده‌ها و درخواست‌ها مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی با بانک‌ها است. برخی از مکاتبات با بانک‌ها و پیگیری وصول گزارش کامل از میزان تعهدات و روند تسهیلات دریافتی فعالان اقتصادی، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به اجرای ثبت و ممنوع الخروجی ضامنین، استعلام و پیگیری نحوه محاسبه میزان بدهی و تسهیلات وام‌گیرندگان، با امور اراضی جهت پیگیری طرح‌های گردشگری و طرح در کمیسیون بند 1ماده 1 امور اراضی، با شعب دادگاه‌های استان جهت پیگیری درخواست فعالان اقتصادی در دادگاه‌ها و هماهنگی با قضات دادگستری مستقر در هیئت نظارت اجرای ثبت جهت اعمال رفع ممنوع‌الخروجی فعالان اقتصادی انجام شده است. 
همچنین مقرر شد برای برخی از طرح ها صدور قرار کارشناسی و پیگیری درخواست‌ها از طریق کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در دستور کار قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی