[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

مهرماه نقطه پایان قبوض کاغذی برق، روزنامه شیراز نوین

براساس اعلام شرکت توانیر، طرح حذف قبوض کاغذی برق که قبلاً به شکل آزمایشی در نقاطی اجرایی شده بود، از مهرماه وارد فاز اجرایی خواهد شد و هیچ مشترکی قبض کاغذی دریافت نخواهد کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حذف قبوض کاغذی، زمینه‌ساز طرح سئوالاتی در ذهن مخاطبان است که وضعیت آپارتمان‌های مسکونی دارای برق مشاع یا کسانی‌که به عنوان مستأجر در یک واحد مسکونی ساکن هستند یا کسانی‌که قصد فروش یا خرید ملکی را دارند، چه خواهد شد.
معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده و در حال انجام، تا پایان مردادماه قبوض کاغذی مشترکان برق دیماندی و کشاورزی و تا پایان شهریورماه قبوض کاغذی مشترکان عادی حذف خواهد شد.
حسین صالحی گفت: تمام مشترکان ملزم هستند که یک شماره تلفن همراه را برای ارسال پیامک هزینه برق بها، به سامانه 30001210 ارسال کنند.
صالحی با یادآوری اینکه از ابتدای مهرماه، برای هیچ یک از مشترکان قبض کاغذی برق صادر نخواهد شد، گفت: کسانی‌که قصد رؤیت قبض برق را دارند می‌توانند به سامانه شرکت توزیع نیروی برق شیراز رجوع کرده و با وارد کردن شماره اشتراک، قبض را رؤیت و چاپ کنند.
وی گفت: کسانی‌که تاکنون برای دریافت پیامک هزینه برق بها اقدام نکرده‌اند، در اولین فرصت، شناسه آخرین قبض برق را با تلفن همراهی که قرار است پیامک برای آن ارسال شود، به شماره 30001210 ارسال کنند.
صالحی اضافه کرد: نرم افزار طراحی شده شرکت توزیع نیروی برق شیراز، منعطف بوده و قریب به 30 مورد خدمت در آن پیش‌بینی شده و یکی از این موارد تغییر شماره تلفن دریافت کننده پیامک هزینه برق است.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز ادامه داد: در مورد کنتورهای اشتراکی تأمین‌کننده برق مشاع واحدهای آپارتمانی، با توجه به اینکه هر آپارتمان دارای هیئت مدیره و مدیر است، باید شماره تلفن همراه یکی از اعضای هیئت مدیره یا مدیر ساختمان اعلام شود.
صالحی تأکید کرد که در صورت تغییر مدیر یا اعضای هیئت مدیره، امکان تغییر شماره تلفن همراه دریافت کننده پیامک، بدون نیاز به مراجعه حضوری به شرکت‌های توزیع برق وجود دارد.
معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز توضیح داد: مشترکی که قصد دارد شماره تلفن همراه او از فهرست ارسال پیامک هزینه برق بها، حذف شود، این امکان را از طریق سایت اینترنتی شرکت خواهد داشت. صالحی با بیان اینکه احتمال افت میزان وصولی بابت برق بها با اجرایی شدن طرح حذف قبوض کاغذی وجود دارد، گفت: براساس اعلام شرکت توانیر اجرای آزمایشی این طرح در استان سیستان و بلوچستان نه تنها افت وصولی را به دنبال نداشته بلکه موجب افزایش 5 درصدی وصولی شده است. این مقام مسئول گفت: هر مشترک با هر وسیله الکترونیک اعم از کامپیوتر، تبلت یا تلفن همراه، امکان مشاهده سایت شرکت توزیع برق شیراز و دریافت خدمات مختلف الکترونیکی را خواهد داشت.
صالحی تأکید کرد که مشترک بعد از دریافت پیامک هزینه برق می‌تواند با استفاده از تلفن همراه خود به پورتال شرکت توزیع مراجعه کرده و هزینه اعلام شده را پرداخت کند.
معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: حذف قبوض کاغذی با هدف حمایت از محیط‌زیست، گسترش خدمات غیرحضوری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تسهیل در روند ارائه خدمات به مشترکان، اجرایی شده است.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی