[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

۱۶ هکتار از اراضی مجموعه پارس رفع تصرف شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره حقوقی اداره کل گفت: 16 هکتار از اراضی مجموعه پارس شیراز رفع تصرف شد و به دولت بازگشت. به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، رئیس اداره حقوقی اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: با پیگیری‌های انجام شده، سرانجام 160 هزار متر مربع از اراضی ورزشگاه پارس رفع تصرف شد.
مریم صدیقی گفت: اداره کل تربیت بدنی فارس (ورزش و جوانان فعلی) در سال 1384 یک قطعه زمین به مساحت 67 هکتار از اراضی پلاک 2143 واقع در شهرک بهارستان (میانرود) را از سازمان مسکن و شهرسازی (راه و شهرسازی فعلی) به منظور ساخت مجموعه ورزشی خریداری کرد که از همان سال در ضلع غربی این زمین شرکتی با نام کشت و صنعت عادل شیراز به صورت غیرقانونی خود را مالک 16 هکتار از این اراضی می‌نامید.
رئیس اداره حقوقی اداره کل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: در این سال‌ها شرکت کشت و صنعت عادل شیراز با شیوه‌های مختلف از جمله کاشت نهال و حصارکشی و... سعی در تغییرکاربری ورزشی این مجموعه و ثبیت مالکیت غیرقانونی خود نمود.
مریم صدیقی افزود: با توجه به سابقه ملی بودن این اراضی کمسیون ماده 32 اصلاحی قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع جهاد کشاورزی استان فارس رأی بر استرداد این 16 هکتار زمین تصرف شده و ثبیت مالکیت اداره کل ورزش و جوانان فارس صادر کرد که در نهایت این رأی با اعتراض شرکت کشت و صنعت در دیوان عدالت اداری مواجه شد.
وی اظهار کرد: با اقدام به موقع اداره کل ورزش و جوانان فارس مبنی بر طرح دعوا در دیوان عدالت اداری رأی قطعی در رفع تصرف صادر شد.
رئیس اداره حقوقی اداره کل ورزش و جوانان فارس بیان کرد: در نهایت این 16 هکتار که به صورت غیرقانونی بیش از 14 سال تصرف شده بود با پیگیری‌های مجدانه اداره حقوقی اداره کل ورزش و جوانان و همچنین همکاری بسیار خوب جهاد کشاورزی و امور اراضی در روز سه شنبه یکم مرداد ماه به اداره کل ورزش و جوانان تحویل و یکی از دغدغه‌های این اداره برطرف شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی