[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

هشت پروژه ورزشی در هفته دولت در زرین‌دشت به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زرین‌دشت گفت: 8 پروژه ورزشی در هفته دولت در زرین‌دشت به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، کرامت امیری با بیان اینکه تا پایان سال 98 هشت پروژه ورزشی در حوزه اداره ورزش و جوانان شهرستان زرین‌دشت افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی‌ گفت: زمین چمن مصنوعی بزرگ استادیوم شهرپیر، سالن ورزشی چندمنظوره روستای مزایجان بخش ایزدخواست و 6 زمین چمن مصنوعی کوچک در روستاهای ساچون، تل ریگی، چاه سبز، دروا، گلوگاه و خسویه بخش مرکزی از جمله پروژه‌های در حال احداثی است که برخی از آنها در هفته دولت و تعدادی درهفته تربیت بدنی و مابقی هم تا پایان سال جاری تکمیل گردیده و در اختیار مردم عزیز زرین‌دشت قرار می‌گیرد و با افتتاح این 8 پروژه سرانه ورزشی این شهرستان به بالای یک متر ارتقا می‌یابد.
وی در ادامه گفت: سال گذشته سه خانه روستایی در روستای بن دشت و مزایجان بخش ایزدخواست و روستای خلیل آباد بخش مرکزی مجهز به وسایل مختلف ورزشی شدند و در سال جاری هم تجهیزات خانه روستایی در روستاهای میانده و گلکویه اتفاق می‌افتد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زرین‌دشت با بیان اینکه این شهرستان بالغ بر 75000 نفر جمعیت دارد، افزود: علاقه جوانان به ورزش موجب می‌گردد آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد و بیشترین تلاش همکارانم در این زمینه تشویق دانش‌آموزان از رده‌های سنی پایه جهت حضور در اماکن ورزشی است. با توجه به تعاملی که با اداره آموزش و پرورش شهرستان زرین‌دشت داریم، خوشبختانه درصد قابل قبولی از آقایان و بانوان از ورزش استقبال کرده و با توسعه فضای ورزشی شهرستان به طور حتم آمار حضور جوانان در میادین شاد و مفرح ورزشی بیش از گذشته می‌شود. این شهرستان تاکنون چند قهرمان مدال‌آور بین‌المللی را به کشور معرفی کرده است که علیرضا رستمی‌، قهرمان کشتی فرنگی آسیا و خانم محمدی راد قهرمان مسابقات شطرنج نابینایان پارا آسیایی 2018 جاکارتا از این خطه سرسبز هستند.
دبیر عالی شورای ورزش شهرستان زرین‌دشت با اشاره به اینکه 20هیئت ورزشی در این شهرستان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، این هیئت‌ها با توجه به کمبودهای سخت افزاری که دارند اما با جدیت کار آموزش را انجام می‌دهند و در فصل تابستان و موضوع اوقات فراغت دانش‌آموزان در رشته‌های اسکیت، تکواندو، ژیمناستیک، والیبال، کاراته، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، کونگ فو و فوتسال با مربیان مجرب نوآموزان را آموزش می‌دهند و از طریق کار استعدادیابی هم صورت می‌گیرد و ورزشکاران مستعد به مسابقات مختلف کشوری و استانی اعزام می‌شوند.
وی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری مسابقات استاژ فنی تکواندو استان به میزبانی شهرستان زرین‌دشت برگزار شده است، اظهار داشت: در حال حاضر 1 مدرسه فوتبال و 2 مدرسه فوتسال در این شهرستان فعالیت می‌کنند و بیش از 200 نوآموز مشغول فعالیت و آموزش هستند که مدیریت این مدارس به عهده آقایان مسعود سلیمانی مدرسه فوتبال تربیت، امیری مدرسه فوتسال نشاط در روستای زیرآب و حسین ملایی مدرسه فوتسال بنیاد است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زرین‌دشت در بخش دیگری از صحبت‌هایش، برگزاری مسابقات فوتبال لیگ شهرستان را منظم دانست و گفت: هر ساله این لیگ با نظم خوبی برگزار می‌شود و 14 تیم فوتبال در لیگ شهرستان زرین دشت با هم به رقابت می‌پردازند.
کرامت امیری در ادامه گفتگویش با خبرنگار روابط عمومی ‌از حوزه جوانان سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: سن ازدواج در شهرستان زرین‌دشت نسبت به سایر نقاط استان پایین است و به همین دلیل برگزاری کارگاه‌های ازدواج، ستاد سامان دهی و جلسات امور اجتماعی به طور منظم و بدون وقفه در زمان‌های تعیین شده انجام می‌شود.
وی در پایان از دکتر انصاری نماینده مردم زرین دشت، کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان، فرماندار، شهردار نیروی انتظامی‌، حوزه مقاومت بسیج، دهیاران و سایر نهادهای اجرایی این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی