[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

می‌خواهیم رؤیای هواداران را بسازیم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: او بدون شک یکی از بهترین دروازه‌بان‌های سالیان اخیر فوتبال شیراز محسوب می‌شود. مسلم حق‌شناس در سال‌های 94 و 96 با درخششی که با لباس تیم‌های بهمن و برق جدید از خود نشان داد، سهم بسیار زیادی در صعود این دو تیم به لیگ دسته اول فوتبال ایران داشت، اما هرگز با لباس این دو تیم نتوانست در لیگ یک به میدان برود. حق‌شناس پس از صعود با برق جدید به لیگ یک، همراه با سرمربی این تیم یعنی وحید رضایی راهی داماش گیلان شد و با این تیم نیز در آستانه صعود به لیگ دسته اول قرار داشت اما در آخرین گام ناکام شد.
این دروازه بان 29 ساله بالاخره فصل قبل به قشقایی شیراز پیوست و برای اولین بار حضور در لیگ یک را تجربه کرد و عملکرد خوبی هم از خود نشان داد. با این جوان بااخلاق فارسی گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می‌خوانید:
از اوضاع و احوال تیمت بگو.
خدا را شکر وضعیت نسبت به سال قبل خیلی بهتر شده. امکانات تیم خیلی بهتر شده. ما سال قبل مشکلات زیادی داشتیم؛ اما خوشبختانه امسال هم اردوی‌های خوبی داشته‌ایم و هم از لحاظ شرایط مختلف در وضعیت خوبی قرار داریم. کادر فنی تیم هم تقویت شده. سال گذشته آقایان طالبی و فروردین زحمات زیادی کشیدند. امکانات و شرایط خوبی برای تمرین مهیا نبود؛ اما امسال با افزایش امکانات و همچنین ورود کادرفنی جدید، تیم از لحاظ شخصیتی بهتره شده و امیدواریم بتوانیم نتایج بهتری هم بگیریم.
خودت کاملاً سرحال هستی؟
بله. الان بیش از 35 روز است که دارم بدون مشکل و مصدومیت تمرین می‌کنم و در بازی‌های اخیر هم مشکل خاصی نداشته ام.
با توجه به بازیکنان ورودی و خروجی که داشته‌ اید، به نظرت و تیمتان قوی‌تر شده یا ضعیف‌تر؟
بازیکنان خوبی را از دست داده‌ایم؛ اما بازیکنانی که جذب کرده‌ایم هم خوب هستند. نمی‌شود گفت کدام گروه بازیکنان بهتری هستند؛ اما نفراتی خوبی جذب شده‌اند و در ادامه هم نفرات بیشتری اضافه خواهند شد. این نظر سرمربی است که چه بازیکنانی را بپسندد. ممکن بود همان بازیکنان خوب سال گذشته را مربی جدید تیم نپسندد، چون این امر سلیقه‌ای‌ست. به‌هرحال بازیکنانی که آمده‌اند یا بازیکنانی بوده‌اند که کادرفنی رویشان شناخت داشته یا آمده‌اند اینجا دیده شده و نظر کادر فنی را جلب کرده‌اند.
مدعی صعود هستید؟
تقریباً تمام تیم‌ها می‌شود گفت نیم‌نگاهی به صعود دارند. ما هم مثل بقیه داریم تلاش می‌کنیم تیم را به لیگ برتر بیاوریم؛ ولی فوتبال است و باید دید قسمت و تقدیر چه می‌شود.
فوتبال را از کجا شروع کردی و در چه تیم‌هایی ادامه دادی؟
در رده سنی جوانان عضو تیم پرسپولیس شیراز بودم. بعد برای حضور در لیگ سه کشور به نی‌ریز رفتم. پس از آن به بهمن شیراز آمدم و با آقای دوران به لیگ دسته دوم صعود کردیم. سپس با آقای وحید رضایی همان تیم را به لیگ یک رساندیم. بعد از آن من به برق جدید رفتم و با این تیم هم به لیگ یک صعود کردیم. پس از برق جدید راهی داماش شدم و سال قبل هم که به قشقایی پیوستم.
وضعیت داماش چطور بود؟
خیلی خوب بود. ما تا روز آخر مدعی صعود بودیم و یک پنالتی گل نکردیم و به لیگ صعود نکردیم. رشت یک شهر فوتبالی است و جو خوبی در آن برقرار است. پیشنهاد هم کردند بمانم؛ ولی می‌خواستم لیگ یک بازی کنم و برای همین به قشقایی آمدم.
جو تماشاگران در شیراز بهتر است یا رشت؟
جو تماشاگران قشقایی نسبت به بهمن و برق جدید بهتر است؛ اما داماشی‌ها خیلی حرفه‌ای‌تر هستند. بالاخره چند سال در لیگ برتر بوده‌اند و یک گروه تیفوسی دارند که اصلاً بازی را نگاه نمی‌کنند و یک‌صدا یک شعار را با هم می‌خوانند و جو فوق‌العاده‌ای درست می‌کنند. اما در شیراز خیلی این هماهنگی بین تماشاگران وجود ندارد. یک نفر آن طرف بوق می‌زند، یک عده این طرف حرف می‌زنند. البته در باشگاه قشقایی با تشکیل کانون هواداران کمی ‌وضعیت دارد بهتر می‌شود.
بهترین فصل فوتبالت کدام فصل بوده؟
فکر می‌کنم همان فصلی که با بهمن به لیگ یک صعود کردیم بهترین فصل من بود. من سه سال متوالی بیشترین کلین شیت را به نام خودم ثبت کردم در تمامی ‌لیگ‌ها! سه سال با تیم‌های بهمن، برق جدید و داماش.
و نقش وحید رضایی چقدر بود در این موفقیت؟
آقا وحید که خیلی تأثیر داشت و من شخصیت فوتبالی‌ام را مدیونش هستم. خیلی به من کمک کرده و دوست دارم دوباره با او کار کنم و بتوانم کمک‌هایش را جبران کنم.
در سال‌های نوجوانی کدام دروازه‌بان الگوی تو بود؟
دیدای برزیلی را خیلی دوست داشتم. در محله‌مان هم من را خیلی با دیدا مقایسه می‌کردند که عضو میلان بود و یکی از بهترین دروازه بان‌های جهان بود.
و الان؟
الان دیگر مثل آن زمان نیست که یک نفر را انتخاب کنم. از هر دروازه‌بانی یک الگو برمی‌دارم.
از هواداران قشقایی بگو.
هواداران قشقایی عالی هستند. از زندگی و همه چیزشان می‌گذرند به خاطر این تیم. من دیده‌ام که در شهرهای مختلف با ماشین شخصی یا با اتوبوس می‌آیند تا ما را تشویق کنند. دوست دارند تیمشان بماند و باشخصیت باشد. تماشاگرهای بافرهنگی هم هستند و نه تنها تیمی ‌توهینی از آنها نمی‌شنود، بلکه در پایان مسابقات رقبا را تشویق هم می‌کنند. رؤیایشان این است که بتوانیم این تیم را به لیگ برتر برسانیم و ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم که این رؤیا را به حقیقت تبدیل کنیم.
حرف پایانی.
یک حرف تکراری را دوباره باید بگوییم، آن هم این که مسئولان فارس باید به تیم‌های فجر و قشقایی کمک کنند تا دست کم یکی از آنها به لیگ برتر برسد. حیف است استان پهناوری چون فارس تیمی ‌در لیگ برتر نداشته باشد و مردم دوباره بازی‌های بزرگ را در شیراز ببینند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی