[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

مردم قربانی سوداگران مسکن می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌‌های‌ اختلال‌زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابر این دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌‌های‌ اصلاحی و جایگزینی را ارائه کند. سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رویکرد هیئت دولت در حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، گفت: به نظر می‌رسد که دولت موافق اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن نبوده و در این راستا، در لایحه مالیات بر فعالیت‌‌های‌  اختلال‌زا، موضوع مالیات بر عایدی مسکن را حذف کرده است.
 نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی‌ ادامه داد: مالیات در اکثر کشورها به عنوان یک ابزار قوی برای مدیریت و ساماندهی اقتصاد استفاده می‌شود، به طوری که بسیاری از کشورهای موفق برای تنظیم بازار و حمایت از مردم، سیاست‌‌های‌  مالیاتی را در امور مختلف خود از جمله بخش‌‌های‌  پزشکی، کشاورزی، صادرات و واردات و مسکن اعمال کرده‌اند. وی گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌‌های‌  اختلال‌زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابراین دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌‌های‌ اصلاحی و جایگزینی را ارائه کند. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن دقیقاً فعالیت دلالان در بازار مسکن را هدف قرار داده است، تصریح کرد: این قانون ساز وکار دقیقی را برای بخش خرید و فروش مسکن ایجاد می‌کند و افرادی که به دنبال درآمدزایی از معاملات مسکن هستند، را هدف قرار می‌دهد. افضلی ادامه داد: در شرایط کنونی عده‌ای از طریق معاملات مسکن و خرید و فروش ملک به سودهای هنگفت دست پیدا کرده‌اند، حال مردم تنها قربانیان این گونه فعالیت‌‌های‌  سوداگرایانه خواهند بود. وی گفت: تصویب موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن و اجرای قانون مربوطه تأثیر مستقیم و چشمگیری در کاهش قیمت مسکن خواهد داشت، زیرا با کاهش معاملات، مساکن موجود به متقاضیان واقعی می‌رسد.
عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستند و قطعاً در صورت حذف این موضوع از لایحه مالیات بر فعالیت‌‌های‌ اختلال‌زا، مجلس خود وارد عمل شده و لایحه را اصلاح خواهد کرد.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی