[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

ویدیوکنفرانس درون استانی راه اندازی شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز ویدیوکنفرانس درون استانی دراین شرکت خبر داد. احمدرضا خسروی در این‌باره اظهار داشت: امروزه شرکت‌ها و سازمان‌ها اهمیت استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات را به عنوان ابزاری جهت ایجاد سهولت و تداوم کسب و کار کاملاً درک کرده و در این راستا دیدگاه و نگرش گذشته جهت سفر به شهرهای دور و نزدیک برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌ها نیز تغییر کرده است.
 وی افزود: نظر به اینکه از اساسی‌ترین نیازهای اکثر سازمان‌ها تشکیل جلسات و کنفرانس‌‌های‌ دو یا چند نفره است، این امر در سازمان‌‌هایی که نقاط جغرافیایی متعددی را تحت پوشش دارند، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. خسروی، کاهش خطرات حین سفر، جلوگیری از اتلاف وقت، عدم تحمیل هزینه‌‌های‌ اضافی مأموریت‌‌های‌ حضوری به مدیریت‌‌های‌ تابعه شرکت و کمک  به حفظ محیط‌زیست را از جمله مزیت‌‌های‌  راه‌اندازی این ویدئو کنفرانس برشمرد و اظهار داشت: با استفاده از این فن‌آوری، مشکل عدم حضور مدیران و متخصصان در محل کار و کاهش کارایی سازمان نیز برطرف گردیده و  در مورد جلساتی که  به صورت دوره‌ای تکرار می‌شوند، شرکت‌کنندگان تمایل به برگزاری جلسات در محل استقرار خود خواهند داشت.  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، این موفقیت را مرهون تلاش و پیگیری‌‌های‌ ‌‌دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و کارشناسان این دفتر اعم از ستاد و شهرستان‌ها عنوان کرد و بیان نمود: راهکاری که در نهایت توسط دفتر فاوا شرکت مورد استفاده قرار گرفت، بهره بردن از قابلیت‌‌های‌ سرویس Lync در  نرم‌افزار  Microsoft Office بوده است. این مقام مسئول در تشریح روند عملکردی این نرم‌افزار توضیح داد: در این شیوه افراد حاضر در کنفرانس، در بخش لابی نرم افزار در انتظار بوده که توسط مدیر کنفرانس به داخل کنفرانس وارد ‌گردند. همچنین مدیر کنفرانس قادر است افرادی را از کنفرانس خارج یا افراد مورد نیاز را به کنفرانس دعوت نماید. وی با بیان این‌که حضوردرکنفرانس نیز با چندین روش امکان‌پذیر است، ادامه داد: این روش‌ها شامل استفاده از نرم افزار، استفاده ازIP Phone، استفاده از تلفن معمولی یا موبایل درداخل یا خارج از سازمان می‌باشد. وی همچنین یادآور شد: سرویسLync  با استفاده ازقابلیت فشرده‌سازی تصاویر ویدئویی استاندارد مانند H.265 SCV موجب می‌گردد که با پهنای باند بسیارکم درشبکه داده اختصاصی شرکت‌ها و بدون استفاده ازاینترنت، بین سازمان و مناطق تحت پوشش مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از قابلیت‌ها و مزایای متعدد این سرویس اشاره کرد و بیان داشت: همگام‌سازی تقویم الکترونیکی با جلسات، ارائه انواع اسلاید، اعلام فعالیت هرکاربر در سازمان به دیگر افراد، اشتراک صفحه نمایش، اشتراک نرم‌افزارها، قابلیت رأی‌گیری، امکان بهره‌گیری از صفحه نمایش جهت نوشتن و ترسیم، امکان اجرا بدون نیاز به استفاده از شبکه اینترنت از جمله قابلیت‌‌های‌ این نرم‌افزار به شمار می‌رود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان‌فارس در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: در راستای استقرار دولت الکترونیک، بهره‌گیری از خدمات الکترونیک و راهکارهایی که توسط حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ارائه می‌گردد همچنان شاهد هم‌راستایی فن‌آوری اطلاعات با سرویس‌‌های‌ کسب و کار سازمان و به تبع آن کیفیت و سرعت بالاتر و کاهش هزینه‌‌های‌ جاری باشیم.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی