[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

وزارت ورزش اعتبار تیم‌های فوتبال و هیئت‌های ورزشی را تأمین می‌کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی ‌در دیدار با وزیر ورزش و جوانان به بررسی روند تکمیل پروژه‌های ورزشی  و همچنین راهکارهای توسعه و تقویت ورزش در  استان پرداخت.
نماینده عالی دولت در استان فارس ضمن ابراز خرسندی از نتایج  و مصوبات این نشست، توجه به توسعه ورزش را گامی ‌مؤثر در ایجاد نشاط اجتماعی و کاستن از ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها برشمرد و بیان کرد که ورزشکاران استان پهناور فارس در قالب 51 هیئت استانی و 790 هیئت شهرستانی در رقابت‌های مختلفی همچون المپیک جوانان، باز‌های آسیایی و سایر مسابقات بین المللی آسیایی عناوین مختلف قهرمانی را کسب کرده و ضمن برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ‌ایران زمینه ساز افزایش عزت و اقتدار ملی کشور در عرصه‌های جهانی بوده‌اند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه با برنامه ریزی‌های انجام شده در آستانه المپیک و پارالمپیک تعداد زیادی از ورزشکاران نخبه این استان دارای شانس کسب سهمیه و به تبع آن کسب مدال در این رقابت‌ها هستند، بر لزوم حمایت از این ظرفیت‌های ارزشمند تأکید کرد و افزود: تکمیل و توسعه زیرساخت‌های ورزشی از مهم‌ترین گام‌هایی است که باید در این راستا برداشته شود.
وی با بیان اینکه شهر شیراز با جمعیتی حدود 1 میلیون و 850هزار نفر باید از نظر سرانه فضای ورزشی توسعه یابد، عنوان کرد: در حال حاضر سالن ورزشی 6هزار نفره شیراز با پیشرفت فیزیکی بسیار مناسبی در دست احداث است و بی‌تردید با تکمیل این پروژه شاهد تغییرات معناداری در سرانه ورزشی این شهر خواهیم بود که تحقق این امر نیازمند تزریق اعتبارات مورد نیاز است.
دکتر رحیمی‌ ادامه داد: در دیدار با وزیر ورزش مقرر شد با تأمین این اعتبارات شاهد بهره برداری این سالن در آینده نزدیک باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه مدیریت ارشد استان توسعه فضاها و امکانات ورزشی در همه مناطق و شهرستان‌های استان را مدنظر قرار داده است، عنوان کرد: تعیین تکلیف پیمانکار قدیم و تعیین پیمانکار جدید برای استخر سرپوشیده استهبان در اسرع وقت توسط شرکت ساخت و توسعه اماکن ورزشی با هدف اتمام عملیات اجرایی احداث این پروژه طی سه ماه آینده، اتمام پروژه استادیوم خشت تا هفته تربیت بدنی و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار برای احداث و تکمیل پروژه استادیوم ۵ هزار نفره مرودشت از جمله مصوباتی بود که در جلسه با وزیر ورزش مقرر شد در راستای توسعه ورزش در شهرستان‌های فارس اجرایی شود.
استاندار فارس با اشاره به اینکه مجموعه ورزشی پارس از ابتدای سال 97 به بهره برداری رسیده و همه مسابقات دو باشگاه ورزشی استان در لیگ دسته یک کشور در این مجموعه انجام می‌شود، تأمین اعتبار و ایجاد چارت سازمانی در جهت حفظ و نگهداری مجموعه پارس از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مورد گفتگو قرار گرفت.
در این جلسه همچنین  وزیر ورزش وجوانان و استاندار فارس توافق کردند اعتبار لازم جهت کمک به تیم‌های فوتبال و هیئت‌های ورزشی استان تأمین شود.
تصویب ۲۶ میلیارد تومان اعتبار از  محل اعتبارات ملی به منظور  تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان، تأمین ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه پیست دوچرخه‌سواری و دومیدانی شیراز توسط استان و توافق برای برگزاری مناقصه ساخت این پروژه در ورزشگاه پارس شیراز به عنوان یکی دیگر از مصوباتی بود که در نشست روز گذشته استاندار فارس با وزیر ورزش محقق شد.
بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه در دیدار استاندار فارس با وزرا مدیران کل مربوط حضور دارند، مدیر کل ورزش و جوانان فارس نیز در این نشست به ارائه گزارشی از شرایط فضاهای ورزشی استان و نیازمندی‌های موجود پرداخت.
حیدرعلی کامیاب گفت: با تأمین اعتبار از سوی وزارت ورزش و جوانان، چمن ورزشگاه پارس شیراز تعویض می‌شود. حیدرعلی کامیاب با اشاره به برگزاری جلسه استاندار فارس با وزیر ورزش و جوانان گفت: در این جلسه چند ساعته مصوبات خوبی انجام گرفت که نتایج آن قطعاً در توسعه ورزش استان چشمگیر خواهد بود.
وی با بیان  اینکه اشراف دکتررحیمی‌بر تمامی‌پروژه‌های عمرانی ورزش استان باعث شد تا مصوبات این جلسه مصوباتی عملیاتی و اجرایی باشد افزود: تکمیل پروژه ۶ هزار نفری شیراز تا هفته تربیت بدنی، تعیین تکلیف پیمانکار قدیم و تعیین پیمانکار جدید برای استخر سرپوشیده استهبان در اسرع وقت توسط شرکت ساخت و توسعه اماکن ورزشی با هدف اتمام عملیات اجرایی احداث این پروژه طی سه ماه آینده، اتمام پروژه استادیوم خشت تا هفته تربیت بدنی و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار برای احداث و تکمیل پروژه استادیوم ۵ هزار نفری مرودشت از دیگر مصوبات این جلسه بود. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس از تامین ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه پیست دوچرخه‌سواری و دومیدانی شیراز توسط استان و توافق برای برگزاری مناقصه ساخت این پروژه در ورزشگاه پارس شیراز به عنوان یکی دیگر از مصوبات مهم جلسه امروز استاندار با وزیر ورزش یاد کرد و افزود: تاکید دکتر رحیمی‌بر این است که ورزشگاه پارس هر چه سریعتر به یک دهکده ورزشی در شهر شیراز تبدیل شود. 
کامیاب یکی دیگر از نتایج برگزاری این جلسه را تصویب مبلغ ۲۶ میلیارد تومان اعتبار از  محل اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان عنوان کرد و افزود: اهتمام استاندار برای تکمیل پروژه‌های ورزشی استان و همراهی وزیر ورزش و جوانان با درخواست‌های استان، نشان از توجه ویژه دولت به حوزه ورزش و جوانان دارد. 
وی از توافق وزیر ورزش و جوانان واستاندار فارس برای تأمین اعتبار جهت کمک به تیم‌های فوتبال و هیئت‌های ورزشی استان به عنوان یکی دیگر از تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه یاد نمود و ابراز امیدواری کرد تا با عملیاتی شدن مصوبات این جلسه شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش زیرساخت‌های ورزشی استان در سال ۹۸ باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی