[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آرزو داریم خانواده‌ها بتوانند بازی‌هایمان را ببینند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در فصل گذشته لیگ برتر فوتسال بانوان، تیم پویندگان صنعت فجر شیراز یک تیم پرامید حتی برای کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌رفت؛ اما نتایج پر فراز و نشیب این تیم باعث شد تا نه تنها قهرمانی نصیب این تیم نشود، حتی آنها نتوانند به جمع 4 تیم پایانی راه پیدا کنند.
مریم چرخاوی متولد 17 خرداد 1369 یکی از بازیکنان مؤثر پویندگان بود. این بازیکن شیرازی در گفت و گو با شیرازنوین از علل نتیجه نگرفتن تیمش در فصل گذشته، وضعیت این تیم در فصل پیش رو و مشکلات و دغدغه‌های فوتسال بانوان گفته است.
فصل قبل چطور گذشت؟ چرا نتوانستید به پلی‌آف صعود کنید؟
ما فصل را خیلی بد شروع کردیم. تیم ما خیلی دیر بسته شده بود و بازیکن‌هایی که گرفتیم خیلی دیر به ما اضافه شدند. یکی از دو بازی اول ما با تیم نفت آبادان بود و ما نتوانستیم از نسیمه غلامی‌ که کاپیتان تیم ملی بود و مهره مهمی ‌برایمان محسوب می‌شد استفاده کنیم. دروازه‌بان تیم ملی را جذب کرده بودیم؛ ولی او هم در بازی سوم یا چهارم بود که مصدوم شد و این مصدومیت ادامه‌دار شد و دیگر نتوانستیم حتی در یک بازی از ایشان استفاده کنیم. دروازه‌بان دوم ما هم در هفته‌های پایانی مصدوم شد و مجبور شدیم از دروازه‌بان سوم استفاده کنیم که بازیکن جوان و کم‌تجربه‌ای بود. خلاصه خیلی اتفاقات بدی برایمان افتاد و همه چیز دست به دست هم داد تا ما که حداقل انتظارمان صعود به جمع 4 تیم بود، نتوانیم به هدفمان برسیم. 
الان در چه شرایطی قرار دارید؟
وضعیت این فصل هم مثل همیشه است که در تیم‌های بانوان خیلی دیر تصمیم گرفته می‌شود برای بسته شدن تیم و تمرین کردن. الان هنوز دو هفته زمان داریم تا شروع لیگ اما بازیکن‌هایی که قرار بوده به تیم اضافه شوند، هنوز نیامده‌اند. این است که تعداد بازیکنان برای دوره بدن‌سازی به حد نصاب نمی‌رسد. امسال کلاً باشگاه این‌طور تصمیم گرفته که تیم را در حد متوسط ببندد. قیمت‌ها را پایین گرفته و در مقابل توقع پایین‌تری هم دارد. همین که در لیگ بمانیم، یعنی توقع باشگاه را برآورده کرده‌ایم. امیدوارم بتوانیم بدون حاشیه پیش برویم. شاید هم توانستیم جزو 4 تیم برویم؛ اما در حال حاضر شرایط تیم کاملاً متوسط است و حتی نمی‌شود گفت متوسط رو به بالاست یا رو به پایین. همه چیز بستگی به شرایط دارد و تمریناتی که انجام می‌دهیم.
چه شد که به سمت فوتبال آمدی؟
من از 11-12 سالگی علاقه زیادی به فوتبال داشتم. فکر می‌کنم استعداد خوبی هم داشتم. با پسرهای فامیل همیشه فوتبال بازی می‌کردم. اولین مربی من خانم کراجانی بود. ما در باشگاه حجاب یک سانس داشتیم و آنجا تمرین و بازی می‌کردیم. یک روز خانم مریم شیرازی که یکی از مربیان خوب شیراز هستند آمدند و بازی ما را دیدند و گفتند بیایید یک تست تیم پیشرفته بدهید. آنجا خانم خاتون طهمورثی  که الان رئیس هیئت استان هستند، ما را انتخاب کردند و اعزام شدیم به مسابقات کشوری و این شد که در سال‌های بعدی در لیگ برتر فوتسال و فوتبال بازی کردم.
در چه تیم‌هایی بازی کردی؟
من سابقه بازی در تیم‌های برق شیراز، اوج نصر فارس(فوتبال) و چهار سال دانشگاه آزاد تهران را دارم و این دومین سالی است که برای تیم پویندگان شیراز بازی خواهم کرد.
سابقه عضویت در تیم ملی هم داری؟
بله. من دو سال عضو تیم ملی فوتبال بزرگسالان بودم، دو سال هم جوانان. بعد اعزام شدیم به بازی‌های جوانان آسیا در مالزی و به مسابقات فوتبال قهرمانی آسیا در تایلند هم اعزام شدیم که البته مقامی ‌به دست نیاوردیم. در تیم ملی دانشجویان هم حضور داشتم و به مسابقات دانشجویان جهان اعزام شدیم و مقام‌های دوم و سوم را کسب کردیم. پس از آن به خاطر شرایط کاری که داشتم به عنوان دبیر تربیت بدنی استخدام شدم و مجبور شدم فوتبال حرفه‌ای را سه چهارسالی کنار بگذارم. بعد از آن دیگر از تیم ملی کنار کشیدم؛ چون نمی‌توانستم در اردوها شرکت کنم. حدود 7-8 سال است که نه عضو تیم ملی فوتبال هستم نه فوتسال و فقط در لیگ حرفه ای فوتسال بازی می‌کنم.
از مشکلات و دغدغه‌های فوتبال و فوتسال بانوان بگو.
یکی از مشکلات ما این است که آقایان نمی‌توانند بازی‌هایمان را ببینند. ما آرزو داریم شرایطی پیش بیاید تا خانواده‌هایمان بتوانند بازی‌هایمان را نگاه کنند، چون بازی ما با حجاب کامل انجام می‌شود و فکر نمی‌کنم هیچ مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد. پدران و برادرهایمان دوست دارند بیایند بازی‌ها را تماشا کنند؛ اما نمی‌دانم دلیل این همه محدودیت چیست که از این امر جلوگیری می‌شود. همچنین دوست داریم بازی‌هایمان پخش زنده داشته باشد تا حداقل از طریق صدا و سیمای استان خودمان بازی‌ها پخش شود و خانواده‌هایمان بتوانند بازی‌ها را ببینند. البته فصل گذشته خیلی شرایط بهتر شد و خانم محمودی از کانال فوت لیدی خیلی خوب بازی‌های بانوان را پوشش دادند و حتی قسمت‌هایی از فیلم بازی‌ها را می‌گذاشتند و مخاطبان زیادی هم آنها را می‌دیدند. همچنین از آقای فرید قلندری باید تشکر کنم که در کانال تب 40 درجه فوتبال و فوتسال بانوان را به خوبی پوشش دادند و باعث شدند خانم‌ها خیلی به چشم بیایند.  از خانم جعفری هم که از همکاران خودمان در شیراز هستند هم باید تشکر کنم. ایشان هم گزارشگر فوتبال و فوتسال هستند و بازی‌های ما را گزارش می‌کردند و برخی مسابقات از برنامه 2020 شبکه ورزش هم پخش شد.
طرف‌دار چه تیمی‌ هستید؟
در ایران طرفدار استقلال هستم و با اینکه شرایط خوبی در چند سال اخیر نداشته، اما همچنان استقلالی مانده‌ام. همچنین طرف‌دار رئال مادرید هستم و از بارسلونا و لیونل مسی فوق‌العاده متنفرم. عاشق کریستیانو رونالدو هستم و الان هم به خاطر رونالدو بازی‌های یوونتوس را پیگیری می‌کنم.
بهترین هم‌بازی؟
واقعاً نمی‌توانم در این رابطه نظر بدهم؛ چون من همیشه در کنار بازیکنانی بازی کرده‌ام که جزو بهترین‌های شیراز یا ایران بوده‌اند، هم از نظر فنی و هم اخلاقی. آنها جزو بهترین دوستان من هستند.
صحبت پایانی.
از آقای کامیاب مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس خواهش می‌کنم امسال به تیم ما کمک کنند. وضعیت قراردادهای خانم‌ها زیاد جالب نیست. سال گذشته هم پاداش‌هایی که به ما تعلق گرفت به نسبت آقایان خیلی کم بود. اگر امکان دارد نگاه بهتر و بیشتری به بانوان داشته باشند تا بتوانیم فصل خوبی داشته باشیم و نتایج خوبی بگیریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی