[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

رأی مثبت شورا به راه‌اندازی دبیرخانه دائمی‌شهر خلاق ادبی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

  پیمان کشاورز-گروه خبر
 اعضای شورای اسلامی‌شهر شیراز در نود و هفتمین جلسه علنی خود به طرح کمیسیون گردشگری شورا مبنی بر راه‌اندازی دبیرخانه دائمی‌شهر خلاق ادبی در شیراز رأی مثبت دادند. «سولماز دهقانی»رییس‌کمیسیون‌گردشگری و زیارت شورا در حاشیه این جلسه پیرامون این طرح گفت: با توجه به کاندیداتوری شهر شیراز برای عضویت در شبکه شهرهای خلاق ادبی یونسکو و به منظور انسجام و ایجاد وحدت رویه در پیگیری مراحل پیوستن به شبکه شهرهای خلاق ادبی و برگزاری رویدادهای خلاقانه در این حوزه، شهرداری شیراز مکلف است طی دو ماه آینده در خصوص ایجاد دبیرخانه دائمی‌شهر خلاق ادبی اقدام کند. وی خاطرنشان کرد: که این امر تأثیر به‌سزایی در رونق اقتصاد فرهنگی و گردشگری و معرفی هر چه بهتر شهر شیراز در عرصه‌های ملی و بین‌المللی خواهد داشت. همچنین در این جلسه اعضای شورای اسلامی‌شهر شیراز ایراد هیئت تطبیق مصوبات به مصوبه‌ مساعدت مبلغ یک میلیارد ریال به صندوق قرض‌الحسنه کانون بازنشستگان شهرداری شیراز در سال ۹۸ را اصلاح و دوباره به فرمانداری ارسال کردند.
همچنین لایحه آیین‌نامه اجرایی جشنواره شهروند برگزیده در دستور کار نود و هفتمین جلسه صحن علنی شورا قرار گرفت و مقرر شد برای بررسی کارشناسی به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی شورا ارجاع داده شود.
درنود و هفتمین جلسه صحن علنی شورا، لایحه‌ شهرداری شیراز مبنی بر واگذاری اذن در انتفاع موازی ۵۰۰ مترمربع از پلاک‌‌های‌  ثبتی ۳۲۹۳ و۱۶۵۱/۷۶ به مرکز جامع فنیل کتونوریا بررسی و مقرر شد برای بررسی کارشناسی به کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارجاع داده شود. تقدیر از رییس جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت سال‌روز تشکیل این نهاد و ارایه گزارش عملکرد از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در خصوص این حوزه از جمله سایر موارد جلسه روز گذشته شورای اسلامی‌شهر شیراز بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی