[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور: تماس تلفنی مکرون با روحانی ۱۰۰ دقیقه طول کشید، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی رؤسای جمهور ایران و فرانسه، خاطرنشان کرد: تماس تلفنی که آقای مکرون با آقای روحانی برقرار کرد، 100 دقیقه طول کشید که این موضوع نشان‌دهنده آن است که ما هم در منطقه و هم در دنیا منطق داریم.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در جلسه هیئت دولت، اظهار کرد: با توجه به این که در حال حاضر فقط بانکی‌ها از ریال استفاده می‌کنند و مردم بیشتر  از تومان صحبت می‌کنند، صحبت‌هایی مطرح شد مبنی بر این که آن چه که الان رایج است به قانون تبدیل کنیم. بنابراین کلیاتی از طرح حذف چهار صفر در جلسه هیئت دولت مطرح و به تصویب رسید و قرار شد که در جلسه روز یکشنبه آقایان دژپسند و همتی جزئیات این طرح را ارائه دهند.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اقدام اخیر آمریکا برای به پای میز مذاکره کشاندن مقامات ایرانی طی یک عملیات فریب، خاطرنشان کرد: سیاست اخیر آمریکا سیاست جدیدی نیست و این دولت از ابتدای روی کار آمدن ترامپ با روش‌های مختلف به دنبال به پای میز مذاکره کشاندن ما بوده است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در این زمینه روشن است، خاطرنشان کرد: آنچه که مربوط به موضوعات دیگر نظیر موضوعات منطقه‌ای، موشکی و نظامی و آن چه که به خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران مربوط می‌شود ارتباطی با آمریکایی‌ها ندارند. در ارتباط با مسئله هسته‌ای نیز ما چارچوبی تحت عنوان 1+5 داریم که اگر آمریکا داخل این چارچوب باشد، می‌تواند در آن تبادل نظر کند.
واعظی با بیان این که در دیپلماسی طرف مقابل کار خود را انجام می‌دهد و دیپلمات‌های ما نشان دادند به اوضاع مسلط هستند، اظهار کرد: در چند ماه گذشته این ما بوده‌ایم که آمریکایی‌ها را به دنبال خود آورده‌ایم. آمریکا با همه قدرت و ابزار در دست خود در سفر قبلی آقای ظریف به دلیل اتخاذ مواضع محکم ایشان در سخنرانی‌ها و گفت و گوهای رسانه‌ای در موضع انفعال قرار گرفتند و دیدیم که در سفر آخر آقای ظریف آمریکایی‌ها او را محدود کردند؛ این اقدام نشان از آن است که آمریکایی‌ها از دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران می‌ترسند و لذا به همین دلیل است که الان آقای پامپئو در موضع انفعال قرار گرفته است.
وی ادامه داد: امروز مشاهده می‌کنیم که هم در موضوع تحریم و هم در موضوع دیپلماسی آمریکایی‌ها به صورت جدی کم آوردند و عملاً در حال انجام حرکاتی انفعالی هستند؛ ما نیز به هیچ‌وجه نگران نیستیم؛ چرا که شرایط بین‌المللی را به خوبی می‌شناسیم و ارتباط‌مان با کشورهای مختلف برقرار است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به گفت و گوی تلفنی رؤسای جمهور ایران و فرانسه گفت: نزدیک به 100دقیقه تماسی که آقای مکرون  با آقای روحانی داشتند به طول انجامید که این موضوع نشان‌دهنده آن است که ما هم در منطقه و هم در دنیا منطق داریم و دیدگاه‌هایی که مطرح می‌کنیم هم درباره مسائل امنیتی و هم در رابطه با سایر مسائل حرف برای گفتن داریم.
وی تصریح کرد: ما نگران این نیستیم که چند نفر در واشنگتن بنشینند و طرحی را برنامه‌ریزی کنند و فکر کنند می‌توانند از نظر جو روانی در کشور تأثیرگذار باشند. 
اگر در گذشته امیدشان به این بودکه می‌توانند با یک جنگ روانی و تبیلغاتی روی مردم اثر بگذارند مشاهده کردیم که طی روزهای گذشته تمام موضوعاتی که از سوی آمریکایی‌ها مطرح شده هیچ اثری روی مردم ما نگذاشته است. 
امروز مردم به مسئولان خود بیش از گذشته اعتماد دارند و مسئولان نیز بیش از گذشته پای حرف‌ها و قول‌های خود ایستاده‌اند، به همین دلیل نباید نگران باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی