[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور: استفاده از بیت‌کوین امکان جدیدی برای گسترش مبادلات است، روزنامه شیراز نوین

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری با اشاره به پذیرش صنعت رمز ارز (بیت‌کوین) از سوی دولت اظهار کرد: استفاده صادرکنندگان و واردکنندگان از رمز ارز (بیت‌کوین)، امکان جدیدی برای روان‌سازی و گسترش مبادلات در شرایطی است که برخی تهدید‌‌های‌  تحریمی فشار‌‌هایی را در برخی قسمت‌ها وارد می‌کنند.
به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره طرح پیشنهاداتی به دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و جایگزینی آن با ارزنیمایی، با بیان این‌که هدف همه سیاست‌گذاران و کارشناسان این است که موج تورمی که با التهابات ارزی ایجاد شد را مهار کنند،‌ اظهار کرد: البته تشخیص‌ها و ارزیابی‌ها متفاوت است و این‌که تخصیص ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی تا چه حد به هدف رسیده در مورد کالاهای مختلف مانند برنج،‌ دارو، ‌نهاده‌‌های‌ دامی و موارد دیگر در ارزیابی‌ها متفاوت است. وی تأکید کرد: آن‌چه که قطعی است اهتمام دولت به تأمین کالاهای اساسی مردم با کمترین مشکل است در همین رابطه برخی کالاها از لیست کالاهای اساسی خارج شده و این بحث همچنان ادامه دارد. 
نهاوندیان با تأکید بر اینکه در مورد اجرایی شدن اینستکس موضوع مهم تخصیص وجوه قابل استفاده است،‌ افزود:‌ از همین رو یا باید اروپایی‌ها در خرید از ایران به ویژه در مورد صادرات نفت اقدام جدی انجام دهند، یا اعتباراتی برای آن در نظر بگیرند و یا ارز حاصل از صادرات ایران به کشورهای دیگر وارد آن شود. معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری با اشاره به نزدیک شدن قیمت ارز در بازار آزاد به قیمت سامانه نیما گفت:‌ با تک نرخی شدن ارز و کاهش التهابات در بازار ارز می‌توان امیدوار بود تا رانت کاهش پیدا کرده و تخصیص منابع منطقی‌تر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی