[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تأخیر درراه اندازی منطقه ویژه فن‌آوری صنعت نفت و گاز در فارس، روزنامه شیراز نوین

موانع پیش روی راه‌اندازی منطقه ویژه فن‌آوری صنعت نفت و گاز استان فارس در اتاق بازرگانی فارس بررسی شد. 
در جلسه کمیسیون انرژی، محیط‌زیست، پتروشیمی ‌و صنایع پالایشی این اتاق، موانع پیش‌روی راه‌اندازی منطقه ویژه گاز استان فارس با حضور مجری طرح منطقه ویژه گاز خوزستان _ اهواز و فعالان بخش خصوصی استان بررسی شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این جلسه که با حضور اعضای آن برگزار شد، گفت: موضوع راه‌اندازی منطقه ویژه فن‌آوری صنعت نفت و گاز استان فارس در چند سال گذشته مطرح شده است که متأسفانه هنوز اجرایی نشده و پروژه مشابهی در این حوزه در استان خوزستان به مرحله اجرا رسیده است.
نادر طیبی با اشاره به روند اجرای پروژه منطقه ویژه نفت و گاز استان خوزستان افزود: بنا به درخواست اعضای کمیسیون بر آن شدیم تا مدل اجرایی این پروژه که در استان خوزستان اجرا شده، را بررسی کنیم تا در صورت اجرایی بتوانیم از با کاهش آزمون و خطا؛ روند حرکت و مدل اجرایی پروژه استان را نیز تبیین کنیم.
وی بیان کرد: فارس استان برخورداری در زمینه‌‌های‌  نفت و انرژی است که تلاش می‌کنیم با ایجاد هم‌افزایی بتوانیم از ظرفیت‌‌های‌ موجود استان به نحو مطلوبی بهره‌برداری کنیم.
محمد کیارسی مجری طرح منطقه ویژه نفت، گاز و پتروشیمی‌خوزستان با ارائه تجربیات و مطالعات انجام شده پیرامون راه‌اندازی این حرکت در استان خوزستان نیز گفت: برای راه‌اندازی این پروژه باید مواردی از جمله کشش بازار و تقاضا، تمرکز در بخش تولید تخصصی و استفاده از نظام پیمانکاران فرعی در پرهیز از نگاه جزئی‌گرایانه باید مورد دقت نظر قرار گیرد.
وی دستاورد این پروژه را در خوزستان شامل مجموعه سازی تولید تخصصی و یکپارچه‌سازی 400 سازنده، برشمرده و از ظرفیت‌‌های‌ منطقه که جزو مزایای آن نیز می‌باشد حضور متقاضیان کالا/خدمات شامل شرکت‌‌های‌ حوزه نفت، گاز، نیرو و آب همچنین تولیدکنندگان دانش شامل دانشگاه‌‌های‌ ملی و محلی، مراکز تحقیق و توسعه ملی و محلی و عرضه ‌کنندگان بین‌المللی همچنین شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای اعتبار دهنده ملی و بین‌المللی را عنوان کرد. کیارسی اضافه کرد: ظرفیت و مزیت شیراز برای راه‌اندازی منطقه ویژه نفت و گاز باید مطالعه و بررسی شده و بعد از آن ظرفیت بنگاه‌‌های‌  تولیدی و پیمانکاران نیز شناسایی شود.
وی ادامه داد: همچنین تقاضاهای این در حوزه در بخش توسعه و امکان برقراری ارتباط با شرکت‌‌های‌ E&P و ظرفیت سنجی پارک علم و فن‌آوری نیز مورد بررسی قرار گیرد. در این جلسه فعالان بخش خصوصی از ابعاد مختلف پروژه راه‌اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان فارس را بررسی کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی