[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

گسترش عدل در همه بخش‌‌های‌ دادگستری باید دیده شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم تکریم معارفه رئیس دادگستری و دادستان حوزه قضایی سروستان با گرامی‌داشت یاد و خاطره 225 شهید دوران دفاع مقدس و 4 شهید مدافع حرم این شهرستان، تصریح کرد: امنیت و آرامش امروز میهن اسلامی ‌ما مرهون خون شهدای گرانقدر و تدبیر و درایت رهبر فرزانه انقلاب در اداره کردن  این کشور اسلامی‌ است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی در این مراسم گفت: قضات در قضاوت با حوصله رفتار کنند و در برخورد با مراجعان به دستگاه قضا که مورد ظلم واقع شده‌اند صبر و گذشت زیادی داشته‌باشند.
وی به دوران تغییر و تحول دستگاه قضا با آغاز ریاست آیت‌الله رئیسی بر قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: رهبرمعظم‌انقلاب در متن حکم انتصاب آیت‌الله رئیسی  چندین نکته مهم و اساسی را تأکید نمودند از جمله توجه به این امر بود که «در همه فصول تحول، مردمی‌بودن، انقلابی بودن و برخورد با فساد مد نظر قرار گیرد.»
نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس بر مردمی ‌بودن قضات تأکید کرد و گفت: هر چه به عنوان دستاورد‌‌های‌  انقلاب است حاصل تلاش  همین مردم عزیز است چه در پیروزی و به ثمر رسیدن انقلاب و چه بعد از انقلاب و قضات باید صد درصد مردمی‌ بوده و خود را خدمتگزار مردم بدانند و آن‌ها را تکریم کنند و رؤسای حوزه‌‌های‌  قضایی ضمن برپایی ملاقات‌‌های‌ مردمی‌هفتگی به‌طور منظم، پاسخگوی مراجعان باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان سروستان بر حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌و ارزش‌‌های‌ آن نیز تأکید و خاطرنشان کرد: قضات در حفظ ارزش‌‌های‌ نظام مقدس جمهوری اسلامیتلاش کنند و نگذارند ارزش‌‌های‌ والای  این نظام کم‌رنگ شود.
وی در ادامه با اشاره به مبارزه و برخورد  قاطعانه با فساد اشاره کرد و گفت: بدنه نظام جمهوری اسلامی ‌بدنه سالمی ‌است اما  دشمنان نظام می‌خواهند با تبلیغات سوء در فضای مجازی  و با دسیسه و دشمنی‌ها، کل این نظام را فاسد نشان دهند.
وی در ادامه افزود: مسئولان قضایی و قضات در برخورد با فساد کوچکترین اغماضی نداشته‌باشند و ضمن تعامل با سپاه، نیروی انتظامی‌ و شورای تأمین با مفسدین به ویژه مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی، محتکران و گران‌فروشانی که موجبات بحران و نارضایتی مردم از نظام را فراهم می‌کنند کوچکترین گذشتی نداشته و به شدت برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این که گسترش عدل، احیای حقوق عامه، آزادی‌‌های‌ مشروع و عدالت در همه قسمت‌‌های‌ دادگستری باید دیده شود، گفت: مردمی‌که به دادگستری مراجعه می‌کنند باید عدالت واقعی را ببینند و با اطمینان از اجرای عدالت و احقاق حق به دادگاه مراجعه کنند و بدانند که به حق و حقوق واقعی خود می‌رسند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در این مراسم بر حفاظت و صیانت از اراضی ملی  و برخورد قاطع با زمین‌خواری نیز تأکید کرد و گفت: منابع طبیعی و زمین را باید برای آیندگان حفظ نمائیم و در این خصوص دادستان‌ها باید با قاطعیت با پدیده زمین‌خواری، کوه‌خواری و جنگل‌خواری مقابله کنند.
وی بر حفظ حقوق عامه و توجه بر اهمیت حقوق عامه مردم، آزادی‌‌های‌ مشروع و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی از سوی دادستان‌‌های‌ حوزه‌‌های‌ قضایی و نیز نظارت و سرکشی بر پاسگاه‌ها و کلانتری‌‌های‌ تحت اختیار دادستان عمومیو انقلاب آن شهرستان تأکید کرد.  
رئیس شورای قضایی استان فارس از استفاده و به کارگیری قضات جوان، فاضل و صالح در امور مهم قضایی خبر داد و گفت: تلاش گردید در انتصابات رؤسا و دادستان‌‌های‌  حوزه‌‌های‌ قضایی و انتصابات جدید در دادگستری استان فارس با بررسی عملکرد قضایی قضات جوان، سعی شده است موفق‌ترین و توانمندترین قضات  انتخاب شوند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی حوزه قضایی سروستان را از شهرهای حائز اهمیت دادگستری استان فارس دانست و گفت: شهرستان سروستان دروازه ورود به شهر شیراز است بنابراین ایجاد امنیت عمومی ‌این شهرستان از سوی رئیس دادگستری و دادستان بسیار مهم و اساسی است و اگر قضات این حوزه قضایی به خوبی عمل کنند شاهد کاهش جرائم و برخی از آسیب‌‌های‌ اجتماعی در شهر شیراز خواهیم بود.
وی تصادفات جاده‌ای را آسیب اول شهرستان سروستان دانست و گفت: امنیت و حفظ جان شهروندان برای ما بسیار حائز اهمیت است. بنابراین فرماندار، شهردار، شورای شهر و اداره راهنمایی و رانندگی و اداره راه بررسی کنند و در صدد رفع مشکلات جاده‌ای برآیند تا شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در این منطقه و حفظ جان مردم باشیم. 
رئیس کل دادگستری فارس تقویت فرهنگ صلح و سازش و همکاری مسئولان دادگستری با اعضای شوراهای حل اختلاف، کاهش رفع اطاله دادرسی،گسترش اقدامات و فعالیت‌‌های‌ فرهنگی و مذهبی، خدمت‌رسانی بی‌منت بر مردم، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌‌های‌ اجتماعی، نگهداری از بیت‌المال، حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری مشروع و حمایت حقوقی از تولیدکنندگان را به رئیس و دادستان جدید این حوزه قضایی توصیه نمود.
گفتنی است در پایان این مراسم از اقدامات و زحمات  قاضی ابوذر اسدی رئیس دادگستری سابق حوزه قضایی سروستان با اهداء لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری فارس قدردانی و با حکم ریاست معظم قوه قضائیه مرتضی اسماعیلی دادستان سابق به عنوان رئیس دادگستری و قاسم محمدی به عنوان دادستان عمومی‌ و انقلاب شهرستان سروستان منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی