[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

ورود دوچرخه‌‌های‌ نسل جدید به شیراز ، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز-گروه خبر
 از توسعه مسیرهای دوچرخه تا آمادگی شیراز برای شروع عملیات اجرایی خطوط تراموا و همچنین برنامه‌ریزی‌‌های‌ مختلف در حوزه مطالعات حمل و نقل درون شهری از جمله مواردی بود که مجتبی‌زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در گزارش خود به شورای شهر مطرح کرد. زوربخش که روز گذشته به عنوان سخنران در صحن علنی شورا گزارشی از عملکرد سازمان متبوع خویش ارایه داد از ورود یک‌هزار دستگاه دوچرخه نسل چهار به شیراز خبر داد و گفت: تا اوایل شهریور این دوچرخه‌ها وارد مسیرهای مربوطه خواهند شد و در اختیار همشهریان قرار خواهند گرفت. برخورداری از سیستم ردیاب جی پی اس و قفل الکترونیک از جمله امکانات این دوچرخه است که به گفته معاون حمل‌ ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از جمله به روزترین دوچرخه‌‌های‌ مورد استفاده در شهرهای امروزی است. وی با تأکید بر این که مطابق مطالعات انجام گرفته ۲۳۸کیلومتر مسیر دوچرخه برای شیراز در نظر گرفته شده است، اظهار داشت که طبق برنامه‌ریزی تا سال ۱۴۰۳ شاهد حضور ده هزار دستگاه دوچرخه در سیستم حمل و نقل عمومی‌ غیرموتوری شهر شیراز خواهیم بود.
 زوربخش همچنین از آغاز عملیات اجرایی خط یک تراموای شیراز خبر داد و گفت: خط یک تراموای شیراز در بودجه سال ۹۸ شهرداری از اعتبار اولیه‌ای ‌بالغ بر ۱۲ میلیاردتومان برخوردار است و این خط از باسکول نادر به سمت شاهزاده قاسم، حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ(ع)، میدان شهدا، خیابان ۲۲بهمن، محور حافظ، خیابان نفت، آرامگاه سعدیه و در نهایت شهرک‌سعدیه ادامه خواهد داشت.وی از کلنگ‌زنی این پروژه تا بهمن‌ماه سال‌جاری و آغاز مطالعات خط دو تراموا در شیراز خبر داد. زوربخش همچنین از برنامه‌ریزی شهرداری برای اجرای ۴ محور پیاده راه در شهر خبر داد که دو محور آن تومیل شده و دو محور دیگر نیز در دست اقدام است. به گفته زوربخش اجرای خطوط بی آرتی در شیراز نیز از جمله سایر اقدامات این سازمان است. نوسازی بیست درصدی ناوگان اتوبوس‌رانی شیراز، توسعه خطوط مینی‌بوس‌رانی و ورود ۵ دستگاه ون ویژه جابجایی معلولان با امکان ورود با ویلچر نیز از جمله سایر اقدامات این سازمان بوده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین از برنامه‌‌های‌  ویژه این سازمان در حوزه‌‌های‌  مختلف مطالعاتی جهت توسعه حمل و نقل پاک و آموزش و فرهنگ‌سازی در این حوزه خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی