[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

آتش کوهمره مقهور همدلی مردم و مسئولان شد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از مردم محلی، گروه‌های مردمی‌از تشکل‌های مختلف، به واسطه حضور به موقع و مستمر در این حادثه قدردانی کرد و گفت: آتش در منطقه کوهمره مقدور همدلی مردم و مسئولان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عنایت‌الله‌رحیمی‌استاندار فارس در حاشیه بازدید از منطقه کوهمره سرخی که طی روزهای اخیر دچار آتش‌سوزی شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: با تلاش شبانه‌روزی انجام شده، آتش در اکثر مناطق خاموش شده و تنها در بخش‌هایی از نقاط صعب العبور، هنوز دود مشاهده می‌شود.
استاندار فارس با بیان این‌که در حال هلی برن نیرو و تجهیزات به نقاط مورد نظر هستیم، گفت: همراهی پایگاه هوایی شهید دوران، هوانیروز سپاه و شرکت هلیکوپتری بخش خصوصی، باعث تسریع در انتقال نیرو و تجهیزات و مهار آتش در این منطقه بکر شد.
رحیمی ‌با ابراز تأسف از وقوع چنین حوادثی، تأکید کرد: تمام اعضای ستاد بحران استان فارس و شهرستان شیراز، از ابتدای وقوع حادثه تاکنون در صحنه حاضر بوده و مدیران مجموعه‌ها مستقیم بر کار نظارت داشته و دارند.
استاندارفارس افزود: علف‌‌های‌ نازک و یک‌ساله و بوته‌‌های‌  خشکیده بیشتر طعمه حریق شده‌اند و درختان آسیبی چندانی ندیده‌اند. او با یادآوری این‌که نیروهای مردمی‌محلی، بسیج، نیروی انتظامی، سپاه، ارتش و نیروهای منابع طبیعی و محیط‌زیست در کنار مدیریت ستاد بحران تلاش مضاعف و جانفشانی برای مهار آتش داشتند، گفت: پایگاه هوایی شهید دوران بالغ بر 120 سورتی پرواز را انجام داد.
رحیمی‌خاطرنشان کرد که نیروی انتظامی‌امنیت کامل منطقه را بهتر از قبل تأمین کرده است، گفت: امکانات مهار و اطفاء حریق و پشتیبانی به میزان کافی وجود دارد و امیدواریم در آینده تجهیزاتی نظیر هلیکوپتر آبپاش و اطفاءحریق نیز با همت منابع طبیعی و حفاظت محیط‌زیست به این مجموعه امکانات اضافه شود.
استاندار فارس از مردم محلی، گروه‌های مردمی از تشکل‌های مختلف، به واسطه حضور به موقع و مستمر در این حادثه قدردانی کرد و گفت: آتش در منطقه کوهمره مقدور همدلی مردم و مسئولان شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی