[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

استمرار فعالیت مدیران به ارائه گزارش عملکرد آن‌ها بستگی دارد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان این‌که همه مدیران استان در شهرستان‌ها باید گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه سیاست‌گذاری‌ها و اولویت‌‌های‌  دولت ارائه دهند، تأکید کرد: بی‌تردید این گزارش‌ها مبنای مدیریت‌ها و استمرار آن‌ها در آینده خواهد بود. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان فارس از سال ۹۲ تا کنون رسیدن فارس به نرخ بیکاری ۷ درصد در بهار ۹۸ را نتیجه تلاش همه مدیران دانست
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی‌در سفر یک روزه خود به شهرستان خرامه در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان این‌که سال 98 را با مصائب و سختی‌‌هایی آغاز کرده‌ایم که نیازمند مقاومت تمام عیار در برابر استکبار است، عنوان کرد: امسال سال تحقق شعار رونق تولید و همچنین مشارکت سیاسی و حضور پر شور مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت خود از طریق صندوق‌‌های‌  رأی است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این‌که شهرستان خرامه مردمانی کوشا و متدین دارد که در سال‌‌های‌ اخیر با قهر طبیعت و خشکسالی رو به رو بوده‌اند، عنوان کرد: این خشکسالی‌ها مشکلات متعددی در زمینه معیشت مردم شهرستان ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: اراده و امید و تلاش این مردم در کنار سیاست‌‌های‌  دولت زمینه را برای تنوع فرصت‌‌های‌  شغلی ایجاد کرده و گام‌‌های‌  مهمی‌در راستای بهبود وضعیت معیشتی برداشته شده است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه برنامه‌‌های‌ فراوانی در بخش‌‌های‌  مختلف اقتصادی از جمله حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار گرفته است، اظهار کرد: با توجه به این‌که توان و پتانسیل شهرستان خرامه در حوزه کشاورزی زیاد است تلاش می‌کنیم این پتانسیل را در کنار علم و دانش و تخصص فرزندان این منطقه بهره بگیریم و کشاورزی را به سمت صنعتی دانش بنیان و علمی‌سوق دهیم که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر محدودیت‌‌های‌ منطقه‌ای‌ از جمله کمبود آب را مد نظر داشته‌باشد.
دکتر رحیمی‌ با بیان این‌که شهرستان خرامه در زمینه صنعت پیشرفت‌‌های‌ درخور توجهی داشته، ایجاد صنایع تبدیلی، صنایع و کارگاه‌‌های‌  کوچک اشتغال روستایی، صنایع بزرگ گنداله‌سازی و سیمان و تولید کاغذ از پودر سنگ در این شهرستان را از مصادیق این پیشرفت دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد توسعه اقتصادی خرامه باشیم.
 استاندار فارس از مدیران شهرستانی و اعضا شورای اداری خرامه خواست مطالبات و درخواست‌‌های‌  مردم را بشنوند و پاسخ‌‌های‌  قانع کننده‌ای ‌برای این مطالبات داشته‌باشند.
وی ادامه داد: پاسخ قانع‌کننده به معنای مثبت بودن آن نیست بلکه منفی بودن نیز باید بر اساس قانون، استدلال وحفظ کرامت افراد باشد.
دکتر رحیمی، یادآور شد: مدیران در شرایط سخت امروز باید تلاش مضاعف داشته‌باشند که به معنای تفکر بیشتر وصرف وقت افزون‌تر و همچنین کاهش هزینه‌‌های‌ جاری است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این‌که در سال‌‌های‌ اخیر اقدامات متعددی در شهرستان خرامه انجام شده است، احداث 40کیلومتر راه خرامه به نی‌ریز که پتانسیل خوبی برای برون رفت خرامه از بن بست ایجاد کرده است،  19 کیلومتر راه روستایی سلامت‌آباد، بیشه دو شاخ، معز آباد جابری و گرمنجان  حفر 3 حلقه چاه آهکی، 12 کیلومتر خط انتقال، آب بهسازی 28 روستا توسط بنیاد مسکن، بازسازی 42 کیلومتر خط انتقال آب، احداث هزار متر مخزن، احداث ساختمان اداری فرهنگ و  ارشاد، شروع عملیات انتقال آب از درودزن که قرار است آب شرب و صنایع را در کربال  و خرامه را تأمین می‌کند، اتمام  بیمارستان 99 تخت خوابی خرامه،  اجرای آبیاری تحت فشارکه در  680 هکتار اقدام شده، اجرای  743 هکتار تسطیح لیزری و راه‌اندازی  232  واحد تولید قارچ  را از جمله این اقدامات دانست.
وی همچنین بر لزوم راه اندازی صنایع تبدیلی قارچ در شهرستان خرامه تأکید کرد. دکتر رحیمی ‌با بیان این‌که کشت گیاهان دارویی گامی ‌مؤثر در راستای کاهش فشار ناشی از کم آبی است، خاطرنشان کرد: 104 هکتار کشت گیاهان دارویی، ایجاد باغ‌‌های‌ محصولات مقاوم با خشکی همچون 850 هکتار کاشت انجیر و 300 هکتار انجیر در شهرستان خرامه انجام شده است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه از ابتدای سال 92 تا کنون 42 روستا در شهرستان خرامه گازرسانی شده است، عنوان کرد: تنها یک روستا در این شهرستان فاقد گاز است که تا پایان سال به شبکه گازرسانی متصل خواهد شد. وی افزود:حدود هفت زمین چمن دو  سالن ورزشی سرپوشیده نیز در راستای توسعه ورزشی شهرستان ایجاد شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان فارس از سال 92 تا کنون رسیدن فارس به نرخ بیکاری 7درصد در بهار 98 را نتیجه تلاش همه مدیران دانست.
استاندار فارس با بیان اینکه همه مدیران استان در شهرستان‌ها باید گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه سیاست‌گذاری‌ها و اولویت‌‌های‌  دولت ارائه دهند، تأکید کرد: بی‌تردید این گزارش‌ها مبنای مدیریت‌ها و استمرار آن‌ها در آینده خواهد بود.
وی ارتباط با بنگاه‌‌های‌  اقتصادی و تحقق طرح به علاوه یک در ایجاد اشتغال و راه‌اندازی حداقل یک کارگاه با اشتغال‌زایی 200 نفر در هر شهرستان را از جمله فعالیت‌‌هایی دانست که در ارزیابی عملکرد مدیران مؤثر خواهد بود.    

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی