[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

امام جمعه موقت شیراز از خدمات خبرنگاران به جامعه قدردانی کرد، روزنامه شیراز نوین

نزدیک بودن ۱۷ مرداد روز خبرنگار سبب شد امام جمعه موقت شیراز بخشی از خطبه‌‌های‌  این آیین سیاسی عبادی را به قدردانی از فعالان عرصه رسانه اختصاص دهد.
 ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی‌خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی‌(ایرنا) در افغانستان به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است.
حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی امام جمعه موقت شیراز در خطبه‌‌های‌  نماز جمعه شیراز گفت: کار خبرنگاران واقعی و صدیق بسیار خطرناک و با دشواری‌‌های‌  زیادی همراه است و برای جامعه ارزش و اهمیت زیادی دارد.
وی ادامه داد: خبرنگاران در بین مردم و حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور و استان فارس حاضر می‌شوند و مشکلات و مطالبات مردم را به گوش مسئولان می‌رسانند که کاری ارزشمند و خطیر است.
امام جمعه موقت شیراز با اشاره به حضور خبرنگاران در عرصه‌‌های‌ حساس تاریخ ملت ایران همچون دفاع مقدس گفت: بعضی از خبرنگاران در جبهه‌ها حضور یافته و گزارش تهیه کرده‌اند‌ و حتی برخی جان خود را در این راه از دست داده و شهید شده‌اند‌ که جا دارد یاد شهدای خبرنگار را گرامی ‌بداریم و در این هفته از تلاش خبرنگاران تقدیر کنیم.
رضوی اردکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم کشتار مردم بی‌گناه یمن هم‌زمان با حضور حجاج کشورهای اسلامی‌در عربستان سعودی، توقف این جنایات را خواستار شد. امام جمعه موقت شیراز در ادامه با اشاره به حضور صدها هزار نفر از مسلمانان جهان در سرزمین وحی، اعزام حدود ۸۵ هزار نفر از هموطنان برای انجام مناسک حج را فرصتی برای تقویت اتحاد جهان اسلام دانست.
رضوی اردکانی به تأکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر حفظ اتحاد مسلمانان اظهار داشت: اسلام دین اجتماعات است و دشمنان نیز اکنون در تلاش هستند که اتحاد مسلمانان را خدشه‌دار کند. وی اضافه کرد: بیش از ۹۰۰ نماز جمعه در سطح کشور برگزار می‌شود که مانند 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی