[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

اشتباه در پیام تسلیت خطای نرم‌افزاری بود، روزنامه شیراز نوین

نمایشگر بزرگ نصب شده بر روی ساختمان مرکزی قطارشهری شیراز در مناسبت‌‌های‌ مختلف، پیام‌‌هایی را اطلاع‌رسانی می‌کند که شامگاه پنجشنبه با بروز یک خطا، خبرساز شد.
برخی کاربران شبکه‌‌های‌ اجتماعی با ارسال تصویری از این ساختمان، از این که عبارت «گرامی‌باد» به جای «تسلیت باد» در این پیام درج شده، انتقاد کردند.
در این تصاویر که گویای توجه متروی شیراز به مناسبت مذهبی سالروز شهادت نهمین امام شیعیان جهان است، این پیام در ذهن تداعی می‌شد:  شهادت امام جواد علیه‌السلام گرامی‌باد. روز جمعه 11 مردادماه مقارن با سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) است، مناسبتی که برای شیعیان جهان سراسر حزن و اندوه است. 
قطار شهری شیراز در واکنش به این انتقادها در اطلاعیه‌ای ‌اعلام کرد که خطایی صورت گرفته، تنها یک خطای نرم‌افزاری است که در حقیقت دو تصویر، با دو پیام متفاوت روی‌هم افتاده است. این اطلاعیه می‌افزاید: با بزرگ‌نمایی تصویر منتشر شده در فضای مجازی، مشاهده خواهید کرد که سرکش‌‌های‌ حرف «گ» در واژه «گرامی» وجود ندارد و آثاری از نقاط حرف «ت» و قسمتی از حرف «ل» واژه تسلیت به خوبی دیده می‌شود.
سازمان قطارشهری شیراز با قدردانی از اطلاع‌رسانی این خطا توسط شهروندان گفت: خطای نرم ‌افزاری اصلاح شد.
در همین حال، احمد تنوری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی‌شهر شیراز در پیامی‌در شبکه‌‌های‌  اجتماعی با عذرخواهی از مردم نوشت: اشتباه صورت گرفته در تلویزیون شهری شهرداری شیراز صرفاً به خطای نوشتاری منحصر نیست، طراحی و رنگ‌آمیزی شاد و استفاده از رنگ‌‌های‌ جشنی برای مراسم عزاداری، کاری بس ناصواب است. تنوری افزوده است: به‌کارگیری رنگ‌‌های‌ صورتی و سفید در آیین‌‌های‌ سوگواری کاملاً غیرمتعارف است، به ویژه این که این استفاده سوء در ماتم شهادت امام معصوم رخ دهد، آنچه از این اتفاق به ذهن متبادر می‌شود، بی‌دقتی و عدم معرفت نسبت به تبلیغ و ترویج مناسبت‌‌های‌ ملی و مذهبی توسط روابط عمومی‌شهرداری است که در این خصوص، تذکراتی را به شهرداری ارائه کرده‌ایم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی