[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

اقتصاد پویا در تعامل با اقتصاد جهان محقق می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر لزوم راه‌اند‌ازی میز صادرات به کشورهای عراق، سوریه و قطر در استان فارس تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه توسعه صادرات فارس افزود: راه‌اندازی میز صادرات به کشورهای عراق، سوریه و قطر با مسئولیت مشخص، اعضای مشخص و مأموریت مشخص شکل خواهد گرفت و امیدواریم بتواند بر صادرات استان تأثیرات مثبت داشته‌باشد.
وی با اشاره به اقدامات دولت در جهت تنوع بخشی به درآمدهای کشور با تکیه بر صادرات غیرنفتی ادامه داد: با توجه به این سیاست دولت، توسعه صادرات در این حوزه به ویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی و مباحث علم و تکنولوژی می‌تواند از اولویت برخوردار باشد.
وی اظهار کرد: توسعه تجارت با کشورهای همسایه، منطقه و جهان باید حتماً مد نظر باشد که این مهم در دستور کار دولت نیز قرار دارد و تاکنون اقداماتی صورت گرفته است.
استاندار فارس تصریح کرد: اقتصاد پویا در تعامل با اقتصاد جهان است و نمی‌توان یک اقتصاد پویا را در مرزها محدود کرد و قطعاً دنبال کردن سیاست توسعه هم‌زیستی مسالمت‌آمیز می‌تواند منافع همه کشورها را تأمین کند.
وی فعالیت وزارت امورخارجه در بحث گسترش تعامل با کشورهای سوریه و عراق را خوب ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم روز به روز شاهد گسترش این تعاملات و همچنین فعال‌تر شدن سفارتخانه‌های کشورمان در این کشورها باشیم تا نتایج عملی آن نیز بیشتر شود.
دکتر رحیمی ‌افزود: بخش خصوصی ما فراز وفرودهای زیادی در زمینه توسعه صادرات به کشورهای مختلف به ویژه کشور عراق را داشته و تجربه‌های خوبی را در این زمینه کسب کرده است و قطعاً بهره‌مندی از تجربه کسانی که در این زمینه کار کرده‌اند‌ می‌تواند این مسیر را سهل‌تر کرده و زمینه حرکت به سمت یک بازار با ثبات را فراهم کند.
استاندار فارس گفت: فعالیت‌های حمایتی دستگاه‌های اجرایی نیز در زمینه توسعه صادرات به عنوان یک نیاز ضروری و اصلی مورد انتظار است.
نماینده عالی دولت در استان فارس اضافه کرد: سوق دادن کالاهای صادراتی به سمت کالاهای دانش‌بنیان می‌تواند دوام حضورمان در بازارهای مقصد را به ارمغان آورد.
او اظهار داشت: سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین سرمایه‌گذاران کشورهای هدف می‌تواند سهم تجارت ما را تثبیت و امنیت منافع اقتصادی ما را تأمین کند.
استاندار فارس، با اشاره به این‌که امکان بررسی راه‌اند‌ازی کنسولگری عراق در شیراز هم وجود دارد گفت: این مسئله از آن‌جا قابل بررسی و انجام است که می‌توانیم در زمینه جذب زائر، توریسم‌درمانی، گردشگری تاریخی، طبیعی و فرهنگی و همچنین مباحث صادرات و واردات فعالیت‌های خوبی داشته باشیم. وی گفت: در این میان برخی تکالیف بر عهده بخش دولتی و برخی هم بر عهده بخش خصوصی است که دولت در زمینه ایجاد روابط حسنه سیاسی به عنوان یکی از وظایف خود اقدامات خوبی انجام داده که می‌تواند در فعالیت تجار و صادرکنندگان ما مؤثر باشد.
او افزود: همچنین بخش خصوصی باید در تولید و صادرات کالا به مسئله کیفیت مطلوب، قیمت مناسب، وفای به عهد و ایجاد اعتماد توجه داشته باشند تا از صادرات و واردات مؤثر و متعادل برخوردار باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی