[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

جهاددانشگاهی توانایی رفع نیازهای نظام اسلامی را دارد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز معتقد است که جهاددانشگاهی، به گواهی سابقه‌ای که دارد، از توانایی رفع نیازهای انقلاب و نظام اسلامی‌برخوردار است.
حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، ضمن گرامی‌داشت فرارسیدن سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی در شرایط انقلابی و در مقطعی از انقلاب که وجود این نهاد یک ضرورت برای آرمان‌های انقلاب اسلامی‌تشخیص داده شده بود تشکیل شد و سابقه این نهاد انقلابی گواه این است که جهاددانشگاهی توانایی رفع نیازهای انقلاب و نظام اسلامی‌ را دارد.
وی‌ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جهاددانشگاهی را پرهیز از روزمرگی و کلیشه‌های رایج محیط‌‌های‌ علمی، فرهنگی و آموزشی دانست و گفت: کمتر پیش آمده که جهاددانشگاهی دست به یک فعالیت تکراری یا فاقدخلاقیت و غیرضروری بزند. شهردار شیراز ادامه داد: در حوزه علمی ‌شاخص این مدعا ایجاد پژوهشکده رویان و دسترسی این نهاد برآمده از متن انقلاب به سلول‌های بنیادی است و در حوزه فرهنگی نیز تشکیل و ایجاد سازمان دانشجویان، خبرگزاری‌های دانشجویان ایران(ایسنا) و خبرگزاری قرآنی(ایکنا) به عنوان دو رسانه جریان‌ساز که در رشد فرهنگی و آگاهی سیاسی و اجتماعی جامعه نقش زیادی داشتند و همچنین ایجاد پژوهشکده فرهنگی و هنری جهاددانشگاهی که توانست در حوزه طراحی و منظر شهری و جامعه‌شناسی فرهنگی، گام‌های مؤثری بردارد، است. وی بیان کرد: اگر بخواهیم یک داوری منصفانه از جهاددانشگاهی داشته‌باشیم باید بگوییم این نهاد در چارچوب سیاست خاص خود حرکت کرده و شاید از نهادهایی باشد که در حوزه فعالیت خود کمتر خطا داشته است. شهردار شیراز همچنین گفت: تربیت نسلی از مدیران شایسته در مسئولیت‌های مختلف، علمی، فرهنگی و صنعتی و نیز حرکت کردن متناسب با شرایط اجتماعی فرهنگی و سیاسی از دیگر شاخصه‌های مهم جهاددانشگاهی محسوب می‌شود.
اسکندرپور با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور در‌خصوص بهره‌گیری مناسب جهاددانشگاهی از نیروهای جوان، تأکید کرد: بهره‌گیری جهاددانشگاهی از نیروهای جوان، خوش‌فکر و تحصیل‌کرده و ساختار سازمانی منعطف و پرهیز از جزم‌گرایی اداری از مهم‌ترین شاخصه‌های این نهاد و الگویی برای سایر دستگاه‌ها است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی